דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

טיפול רגשי – כל הפרטים

לכולנו יש רגשות בין אם אנו מוציאים אותם או בין אם אנו מחליטים להפנים אותם. רגש הוא אחד הכלים הבולטים ביותר שאיתו ניתן להבין את האדם. אם זה רגעים של שמחה, עצב, התרגשות, קנאה, אהדה וכדומה. החיים שלנו הם מלאים בסיטואציות שונות בהם לעיתים אנו לא יודעים כיצד להתמודד עם הרגש וזה יוצר אצלנו סוג של טראומה, בדר"כ אצל ילדים ניתן לראות שהמצב הרגשי בעקבות סיטואציה כזו אחרת הוא מעט קיצוני, כלומר יש ילדים שיכולים להיות מאד מופנמים ולא יוציאו את שעובר על ליבם ובצד השני יש ילדים שמדברים ומוציאים ,חשוב מאד לדעת כיצד לאזן בין הרגשות ובכך ללמוד כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות בחיינו.

טיפול רגשי – אחד הכלים החשובים

על מנת שנוכל להמשיך בשגרת ימינו וגם בסביבה הקרובה לנו אנו צריכים לדעת כיצד להתמודד עם כל מיני סוגי רגשות (בדר"כ שליליים) שעוברים עלינו. אחד הכלים שבהן ניתן להיעזר הוא טיפול רגשי, טיפול זה נותן לגיטימציה לאפשר ולנהל שגרת יום כרגיל. הטיפול הרגשי מתבצע ע"י מטפל מוסמך ובעזרת אבחון וכיוון נכון אנו יכולים להתמודד עם סיטואציות שונות בחיינו. בעזרת כלים אותו המטפל מספק לנו ההתגברות היא הרבה יותר קלה , כמובן שטיפול רגשי שכזה לוקח זמן וחשוב מאד להתמיד ולרצות אותו , רק כך הריפוי והעזרה תוכל להניב תוצאות טובות ותאפשר להשתלב בחיים ביתר קלות וללא הפרעות נוספות, עוד דבר שחשוב לדעת וזה להתחיל את הטיפול הרגשי כמה שיותר בסמוך לסיטואציה כך הריפוי יהיה הרבה יותר אפקטיבי ויעיל.

טיפול רגשי בהתאם לכל אדם

לכל אדם יש רגשות זה נכון, אך כל אדם מראה אותם בצורה ואופן שונים. לכן כאשר גבר, ילד, אישה זקוקים לטיפול רגשי תכנית העבודה היא שונה ויש להתאים לאותו אדם את סוג הטיפול הנכון. לעיתים זה מלווה בדיבור או פעילות גופנית ולפעמים טיפול רגשי מלווה בעזרתם של בעלי החיים, כלומר לכל אדם צריכים להתאים את סוג הטיפול הנכון, ובעזרת מטפל מקצועי ניתן להגיע לשיפור גדול.