דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

קורסים קצרים

מגע קשוב בשיטת מריון רוזן – סדנת מבוא

תאריך פתיחה: 30-05-2024
שיטת מריון רוזן הינה שיטת טיפול עדינה ועוצמתית המשלבת מגע ושיחה. הטיפול מאפשר מודעות לרבדים רגשיים ונפשיים דרך הגוף, באמצעות מגע קשוב ותומך. מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שלמדה ועבדה עם תלמידיו של קרל יונג פיתחה את המגע הייחודי מתוך חיפוש קשר בין טיפול נפשי לעבודה עם הגוף והנשימה. היא הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע".... לעמוד הקורס »

תרגול מיינדפולנס וחמלה עצמית

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
כולנו מתמודדים עם מורכבות כזו או אחרת בחיי היומיום. אין להם פתרונות קסם. התכנית לפיתוח חמלה-עצמית מודעת MSC מבוססת על מחקר שנערך על ידי כריסטין נף וד"ר כריסטופר גרמר. במהלך התוכנית נלמד כיצד לטפח חמלה עצמית, לתרגל מודעות קשובה, להפחית ביקורת עצמית ולטפח עמידות רגשית וחוסן נפשי. שלושת המרכיבים של חמלה עצמית מודעת ( Mindfulness self- compassion ) הם נדיבות וחום כלפי עצמי, תחושת שייכות - להרגיש חלק מקהילה אנושית רחבה ומודעות קשובה מאוזנת. חום ונועם לב פותחים את ליבנו לסבל, כך שנוכל לתת לעצמנו את מה שאנו זקוקים לו. השייכות לקהילת האנשים פותחת בפנינו את הקשרים והחיבור כך שנדע ונרגיש שאנחנו לא לבד. מודעות קשובה (mindfulness), מאפשרת לנו להיות נוכחים ברגע הזה ולקבל את החוויות ביתר קלות. יחד הם מהווים נוכחות לבבית חמה ומחוברת. מחקרים שבדקו את השפעת תרגול חמלה עצמית מודעת מצביעים על עליה ברמת השמחה והאושר במקביל לירידה ברמות החרדה והדיכאון, ועליה ביכולת להתמודד עם אתגרי החיים. מטרת התוכנית היא להקנות למשתתפים כלים מובנים, מיומנויות ומשאבים שיסייעו להגיב לאירועי החיים בחמלה עצמית ובצורה מועילה. התוכנית כוללת קורס בסיסי בחמלה עצמית מודעת.... לעמוד הקורס »

לימודי מיינדפולנס, הפחתת מתחים בעזרת מודעות קשובה (MBSR)

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל. מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי – חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות. מחקרים מוכיחים כי אימון שיטתי ומובנה במיינדפולנס בעזרת פרוטוקול MBSR הביא להפחתת לחצים, שיפור בויסות רגשי, במקרים של חרדה ודיכאון,  ולירידה ברמת מתח ושחיקה. MBSR הפחתת מתחים בעזרת מיינדפולנס הינו פרוטוקול יישומי מובנה ושיטתי אשר מקנה את העקרונות והפרקטיקה של אימון במיינדפולנס, תוך התייחסות לתחומי החיים השונים. משתתפי הקורס יחוו את פרוטוקול MBSR במלואו ויזכו להרחבה והעמקה לגבי הבסיס התיאורטי והיישום של מיינדפולנס במצוקות רגשיות שונות.... לעמוד הקורס »

ויסות רגשי ופיזיולוגי – עקרונות יסוד והתערבויות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
וויסות רגשי, קשבי ופיזיולוגי מהווה בסיס איתן לרווחה נפשית והתמודדות עם משברים ואתגרי החיים. קשיים בוויסות מובילים למצוקות שונות. כך למשך, בעוד הפרעות חרדה מאופיינות בעוררות יתר, הרי שבדיכאון נמצא עוררות חסרה. בהפרעות דחף (כגון שליטה בכעסים, אכילה רגשית ו ( OCS נמצא קושי בוויסות התנהגותי בעקבות רצון או מחשבה. במצבי דחק שונים שיפור ביכולת הוויסות תביא להטבה משמעותית, בין אם מדובר בוויסות קוגניטיבי, רגשי, קשבי או פיזיולוגי. הקורס עוסק בלימוד התיאוריה והפרקטיקה של וויסות. המודל של גרוס לוויסות רגשות מהווה את הציר המרכזי לקורס, סביבו נדון בקשיים בוויסות ואסטרטגיות יעילות לשיפור יכולת הוויסות הרגשי והפיזיולוגי. ברוח הגישות של הגל השלישי ב CBT יושם דגש רב על אימון במיינדפולנס ככלי וויסות.... לעמוד הקורס »

חמלה עצמית מודעת mindful self-compassion

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
פיתוח חמלה-עצמית מודעת MSC הינה תכנית לימוד לפיתוח מיומנויות חמלה עצמית, התכנית מבוססת על מחקר שנערך ע"י ד"ר כריסטין נף וד"ר כריסטופר גרמר. במהלך התכנית נלמד כיצד לטפח חמלה עצמית, להפחית ביקורת עצמית ולטפח עמידות רגשית וחוסן נפשי.... לעמוד הקורס »

לימודי מיינדפולנס בשילוב CBT הפחתת לחצים ורגשות שליליים

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל.  מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי –חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות.... לעמוד הקורס »

אבל ושכול גוף נפש – תמיכה, ליווי וטיפול

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הקורס מציג את התיאוריות הקלאסיות והעכשויות בהתייחס לאבל ושכול,  מודלים תיאורטיים בהערכה ובטיפול באבל ושכול, תפיסת המוות בעיני ילדים והיבטים של הדרכת הורים והתמודדות עם האבדן. כמו כן ניגע בבשורה על המוות ובאבל של ילדים ומבוגרים עם מוגבלות.... לעמוד הקורס »

שילוב ממד הרוח בתהליך הטיפולי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
Widefulness הינה דרך של פסיכותרפיה רב-ממדית, שהתפתחה כדי לתת מענה לצורך במודל המאחד את כל הממדים ומאפשר בניית כלים לעבודה פנימית וטיפולית. זוהי גישה מעשית, אשר מאגדת ויוצרת אינטגרציה בין התייחסות רוחנית-תודעתית הנשענת על תורות ידע עתיקות, גישות של טיפול אנרגטי ועולמות הטיפול הנפשי מבוסס הגוף. הקורס פותח למטפלים צוהר להיכרות עם הממד הרוחני בתהליך הטיפולי ולעבודה איתו באופן אינטגרטיבי בחיבור לגוף ולרגש. בקורס נלמדים כלים להכלה של תדרים ושילוב של ידע שמעבר למרחב ולזמן הנוכחי, כמו גם דרכים להתערבות באמצעות ממד זה.... לעמוד הקורס »

מגע בתוך קשר

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
RSH (Relational somatic healing) הינה גישה טיפולית, המשלבת בין שיח, מתן מרחב ליחסים בין המטפל.ת למטופל.ת ולמתרחש בגוף ומגע, אשר פותחה על ידי שירלי דביר. הגישה מלמדת תפיסה וכלים לעבודה טיפולית המאפשרת בניית מערכות יחסים בריאות ומיטיבות והעמקת הקבלה העצמית.... לעמוד הקורס »

הדרכה ברוח ה ACT

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מוצעת מסגרת קצרה להתנסות בהדרכה ברוח הact. במפגשים מוזמנים המודרכים להציג טיפולים או התערבויות ברוח הact. בעזרת הקבוצה נתבונן, נמשיך, נציע ונתנסה בהתערבויות רלוונטיות... לעמוד הקורס »

הגינה כמרחב טיפולי מבוסס מיינדפולנס

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
השהיה בטבע בכלל, תוך מעשה הגינון בפרט, מחברת באופן בלתי אמצעי ובזרימה טבעית כל אחד מאיתנו למעגל החיים הרחב. כמי שזכה להיות ממקימי הגינון הטיפולי בישראל הקלטתי עבורכם בזעיר אנפין מספר שיעורים בתחומי -  גינון, בודהיזם/מיינדפולנס ומדיטציות שונות, ומספר שיעורים המחברים את המעשה בגינה כך שתהיה בו תועלת טיפולית לאוכלוסיות שונות. הגינון ככלי טיפולי מפותח מאוד בארץ ובעולם ומהווה כיום מרחב טיפולי משמעותי ביותר לאוכלוסיות שונות.... לעמוד הקורס »

יישום 'חשיבה הכרתית' ('ימימה') בטיפול

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
כמטפלים, השאלות- 'מה יוצר שינוי/ צמיחה?' 'מה עוזר להתמודד עם קושי?' הן כמו מצפן שמלווה את עבודתנו לאורך השנים. בקורס זה נבחן את תשובותיה של החשיבה ההכרתית לשאלות אלה, ונחקור את יישומן בטיפול.... לעמוד הקורס »

צעדים ראשונים בטיפול מרחוק

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)

גוף המטופל וגוף המטפל בשדה הטראומה המורכבת – הכללת המימד הסומאטי במפגש הטיפולי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הטיפול בטראומה אשר נתמך בשנים האחרונות בהבנות מהפכניות מתחום מחקרי המוח, מבוסס על ההכרה כי הגוף הוא זה שנושא הן את הטראומה והן את הפוטנציאל לריפויה. לכן, תהליכי עיבוד הטראומה חייבים לכלול את המימד הסומאטי על מנת להגיע לעיבוד מלא. גישות שונות שהתפתחו בעשורים האחרונים מציעות דרכי עבודה עם מערכת הגוף-נפש של המטופל, אך עדיין נדרשת התייחסות לגופו של המטפל, המהווה גורם מווסת וכלי קיבול והכלה לטראומה. בקורס זה נלמד לזהות ולהשתמש בתגובות הפיזיות-רגשיות שלנו עצמינו , המטפלים, כמצפן וככלי עזר להבנת המסרים הבלתי- מילוליים ונרחיב את היכולת להכיל את הטראומה המשתחזרת בחדר הטיפולים.... לעמוד הקורס »

מגע קשוב בשיטת מריון רוזן – תכנית הכשרת מטפלים

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הטיפול העדין והעוצמתי מאפשר לפגוש דפוסי החזקה גופניים ונפשיים ולחוות מעבר להם חיוניות, התרחבות ותנועה חדשה בגוף, ביחסים, בחיים. הטיפול עוזר להפחית כאבים ומצוקות הנובעים מסטרס, מתח כרוני והשלכותיו כגון עייפות, תחושות דיכאון וחרדה ועוד. הוא מאפשר לגלות ולפתח את הביטוי האישי והיצירתי, דרך התפתחות אישית ומודעות, מימוש עצמי והעמקת הקשר גוף-נפש-רוח.... לעמוד הקורס »

התערבויות מבוססות מיינדפולנס לטיפול בהפרעות שונות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מטפלים בגישות שונות מזהים את הפוטנציאל הגלום בתרגול מיינדפולנס ומבקשים להסתייע בהתערבויות נקודתיות במהלך הטיפול. עדויות מחקריות מצביעות על התועלת שבתרגול במצבים הדורשים ויסות עצמי, קרקוע, חשיפה לרגש והפעלה התנהגותית. קורס זה יציג את הרקע התיאורטי והמנגנונים הבסיסיים המעורבים בתרגול מיינדפולנס בהתבסס על שאלון FFMQ של BAER.... לעמוד הקורס »

קורס מתקדם ב-ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
המטריקס של אקט הינו מודל גרפי פשוט, המאפשר המשגה התנהגותית מדויקת של המטופל, לצד הבנת הזיקה של המטופל אל החוויה הפנימית. עצם שרטוט  המטריקס בשיתוף המטופל, הינו התערבות טיפולית רבת ערך, אשר עושה שימוש בכל אחד מששת תהליכי הליבה של אקט:  קבלה והפרדה קוגנטיבית, הבהרת ערכים ופעולה מחויבת, התבוננות ותפיסת עצמי גמישה.... לעמוד הקורס »

קורס בסיס ב-ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מודולת בסיס: ההקספלקס של אקט: ששת תהליכי הליבה הקליניים קורס זה יקנה ידע בסיסי בתרפיית קבלה ומחויבות. במרכז הקורס יעמוד מודל הגמישות הפסיכולוגית.... לעמוד הקורס »

ויסות רגשי ופיזיולוגי – עקרונות יסוד והתערבויות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
קשיים בויסות מובילים למצוקות שונות. שיפור ביכולת הוויסות תביא להטבה משמעותית, בין אם מדובר בויסות קוגנטיבי, רגשי, קשבי או פיזיולוגי. הקורס עוסק בלימוד התיאוריה והפרקטיקה של וויסות.... לעמוד הקורס »

קורס בפסיכותרפיה אנליטית פונקציונלית (FAP)

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
פסיכותרפיה אנליטית פונקציונלית (FAP) הינה גישה טיפולית מרגשת שבאה מעולם מדעי ההתנהגות הקונטקסטואליים. זוהי גישה המשתמשת בקשר הטיפולי כמנוע לשינוי באופן שבו אנשים מתנהגים בתוך מערכות יחסים בחייהם. גישה זו משתמשת בעקרונות התנהגותיים על מנת לסייע למטופלים לשנות דפוסים בין אישיים באמצעות מערכת היחסים עם המטפל/ת והתערבויות במפגש הטיפולי כאן ועכשיו.... לעמוד הקורס »

לימוד הנחיית קבוצת מיומנויות בגישה טיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT)

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
DBT   הינה גישה טיפולית המשלבת תפיסת עולם זן-בודהיסטית, פילוסופיה דיאלקטית ועקרונות קוגניטיביים-התנהגותיים, תוך אימון שיטתי של מיומנויות התמודדות. הגישה פותחה בשנות ה-80 במאה הקודמת כחלק מן "הגל השלישי" בעולם הCBT-. בראשיתה ,השיטה היתה מיועדת לטיפול בהפרעת אישיות גבולית, המאופיינת ע"י קשיים בוויסות רגשי, מערכות יחסים לא יציבות, פזיזות, ולעתים גם מלווה בהתנהגות סיכונית, (risk ) לרבות אובדנות ושימוש בחומרים ממכרים. במהלך השנים יישום הטיפול בגישה זאת התרחב לאוכלוסיות נוספות הסובלים ממגוון הפרעות (הפרעות אכילה, התמכרויות, הפרעות אפקטיביות, טראומה מורכבת ועוד) שעיקרן קושי משמעותי ומתמשך בוויסות רגשי והרס עצמי.... לעמוד הקורס »

אכילה רגשית

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)

בגוף הטראומה: טראומה מבוססת גוף

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
בקורס זה נעסוק בהכרת מנגנוני הטראומה מהיבטים שונים (כגון נוירולוגים, פיזיולוגיים, רגשיים, תודעתיים). נלמד ונתנסה בטיפול בטראומה בהתבסס על עקרונות מתוך התיאוריה הפוליוגלית, וה SOMATIC EXPERIENCING , נלמד על מנגנוני אבל ואבל טראומתי ועל טראומה קולקטיבית.... לעמוד הקורס »

מיומנויות מיינדפולנס במפגש עם טראומה

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
תרגול מיינדפולנס הוא בעל פוטנציאל מרפא בדיוק ביחס לאותן יכולות אנושיות שנפגעות בטראומה. מצד שני, אותם תרגולים עצמם, בשימוש לא זהיר, עלולים גם להפגיש את האדם עם החוויה הטראומטית ולהעצים את הסימפטומים הנלווים לה. המודעות להשפעה של תרגול מיינדפולנס והשימוש בו ככלי טיפולי עם נפגעי טראומה חשובה ביותר עבור העוסקים בהוראת המיינדפולנס ומטפלים שעושים שימוש בכלי זה בטיפול. בקורס בן 7 מפגשים נלמד כיצד להתאים את הוראת המיינדפולנס, תרגול המיינדפולנס, או השימוש במיינדפולנס במרחב הטיפולי, באופן שממצה את הפוטנציאל הטמון בו כמשאב תומך לריפוי עמוק של טראומה, תוך מזעור הסכנות הנלוות לו.... לעמוד הקורס »

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • טופס יצירת קשר