דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

קורסים קצרים

לימודי מיינדפולנס בשילוב CBT הפחתת לחצים ורגשות שליליים

תאריך פתיחה: 19-12-2018
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל.  מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי –חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות.... לעמוד הקורס »

וויסות מנטאלי ופסיכופיזיולוגי

תאריך פתיחה: 31-12-2018
קורס זה הינו קורס המאפשר התמקדות בנושא הוויסות כתופעה מרכזית במגוון הפרעות ומצבים רגשיים. גישות גל שלישי (כגון DBT, ACT, וסכימה תרפיה) כמו גם הפסיכולוגיה הבודהיסטית רואות בנושא של וויסות מרכיב מרכזי בעבודה טיפולית.... לעמוד הקורס »

מיינדפולנס בצילום "לראות את הדברים"

תאריך פתיחה: 07-01-2019
מהו צילום ברוח מיינדפולנס ? חוש הראיה הוא החוש המרכזי באמצעותו אנו תופסים את העולם ומגדירים אותו. הוא כל כך בסיסי, שהוא רוב הזמן כמעט מובן מאליו. באמצעות הראיה אנו אוספים בצורה אוטומטית ידע והבנות על העולם ועל עצמינו. לפעמים, כמה שאנחנו יודעים יותר, אנו רואים פחות. לפעמים התבניות של הראיה והפרשנות שאנו מייחסים לדברים שאנו רואים, גורמות לנו לפספס, לראות חלקית, כללית, ובמקרים קיצוניים אף לא לראות כלל. בצילום ברוח המיינדפולנס אנו משתמשים במצלמה בכדי להביע את התפיסה החזותית שלנו כפי שאנו חווים אותה. הדימוי המתקבל הוא המשכו של המבט שלנו. הצילום מסנכרן בין העין של המצלם לתודעתו. התבוננות בתצלום יכולה לחבר אותנו באופן עמוק ואינטימי לאופן בו אנו רואים את העולם ולאופן בו אנו חווה את עצמינו בתוכו.... לעמוד הקורס »

ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות

תאריך פתיחה: 25-01-2019
תרפיית קבלת ומחויבות הינה גישה מרכזית ב"גל השלישי" של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית. גל זה עוסק בהתבוננות-על (מטה קוגניציה) במחשבות ורגשות, ופיתוח עמדה של קבלה וחמלה כלפי מה שיש. מקורות ההשראה של הגל השלישי נעוצים במסורות המזרחיות, ובעיקר הזן בודהיזם.... לעמוד הקורס »

מה אנחנו יודעים באמת?

תאריך פתיחה: 07-02-2019
איך אנחנו יודעים שאנחנו יודעים?
האם התודעה שלנו משקפת מציאות או יוצרת אותה?
האם התודעה מהימנה בהתייחסותה למציאות?
האם יש אפשרות לאמן את התודעה כמו את השרירים?
האם יש סוגים שונים של תודעה? רמות שונות?
מה אומרות התורות העתיקות [אדוויטה, בודהיזם, דאואיזם] על התודעה?
מה אומרים המדע והפילוסופיה בת זמננו על התודעה?
האם יש קשר, שיח והשפעה בין המדע בן זמננו לבין התורות העתיקות בעניין התודעה?
... לעמוד הקורס »

יישומי מיינדפולנס במרחב הקבוצתי

תאריך פתיחה: 24-02-2019
הפרקטיקה של הנחיית קבוצה והובלת תהליכים קבוצתיים מפגישה את מנחה הקבוצה עם צורך בהתבוננות רב מימדית, קשובה ונוכחת המבוססת על תשומת לב ערה ל"כאן ועכשיו", הבנה מעמיקה של התהוות הגומלין הקבוצתית, יחד עם איכות הנחייתית מכילה וחומלת.... לעמוד הקורס »

עבודה מודעת עם כעס – שלושת הרעלים ואיך להפוך זבל רגשי לקומפוסט מזין

תאריך פתיחה: 28-02-2019
כעס, אחד משלושת הרעלים בתפיסה הבודהיסטית, הוא רגש חזק ובעל פוטנציאל להיות הרסני; לעיתים נדמה לנו שהוא משתלט עלינו ללא שליטה. האם  אנחנו מתמודדים איתו בתבונה או האם הוא גורמים לנו וליקרים לנו סבל? כיצד עלינו להתמודד עם כעס כשהוא מופיע על​ כרית המדיטציה וכיצד כשהוא מופיע בחיי היומיום: האם להתבונן בו בלבד? האם להתעלם ממנו? האם לתת לו ביטוי?... לעמוד הקורס »

חמלה עצמית מודעת mindful self-compassion

תאריך פתיחה: 29-04-2019
פיתוח חמלה-עצמית מודעת MSC הינה תכנית לימוד לפיתוח מיומנויות חמלה עצמית, התכנית מבוססת על מחקר שנערך ע"י ד"ר כריסטין נף וד"ר כריסטופר גרמר. במהלך התכנית נלמד כיצד לטפח חמלה עצמית, להפחית ביקורת עצמית ולטפח עמידות רגשית וחוסן נפשי.... לעמוד הקורס »

שילוב תפיסת העולם הבודהיסטית בעבודה הקלינית

תאריך פתיחה: 07-11-2019
הגישה הבודהיסטית לסבל אינה שמה דגש על סילוקו בהכרח אלא על התייחסות לסבל כאתגר לחיים. האם, מתי וכיצד ניתן להכיל גישה זו בעבודתנו הקלינית? ואם כן, מה מקומו של המטפל בטיפול כזה?... לעמוד הקורס »

ברוך הבא – מסע של חקירה אישית ברוח הדרך הבודהיסטית

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הדרך הבודהיסטית היא דרך של חכמה ולב. היא מציעה נקודת מבט מסוימת על הקיום האנושי ועל האפשרות להביא לתוכו איכויות של חופש שמחה ואהבה. התודעה, כדרכה ומסיבותיה הטובות, מתעתעת בנו ומערפלת בצעיפיה את החכמה הפשוטה של הדרך, והחיים, כדרכם, מאתגרים את היכולת שלנו לצעוד בדרך ולהיפתח בכל ליבנו אליה. הקורס מבקש ללוות את פעימת החיים של המשתתפים בו על רגעי ההתרחבות ורגעי ההתכווצות שיש לכל אחד מאיתנו. לבסס ולהעמיק בליווי הזה את היכולת להישען על יסודות ההבנה הבודהיסטית ועל כלי אימון של התודעה והלב שקיימים בדרך הבודהיסטית מבראשית, והתפתחו גם במפגש העדכני שבין הדרך הבודהיסטית ועולמות הפסיכותרפיה.  ... לעמוד הקורס »

איכויות הלב

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
האימון הבודהיסטי הוא אימון המבוסס על שתי כנפיים, חוכמה וחמלה. האפשרות לראות בצלילות את המציאות, קשורה לאימון התודעה, בעוד האפשרות לבוא במגע קרוב, מלא ואינטימי עם החיים, כפי שהם מופיעים בפנינו ברגע זה, טמונה ביכולת שלנו לאפשר ללב להיפתח. האימון באיכויות הלב, כפי שמופיע בכתבים בודהיסטים עתיקים, טומן בחובו מסע מעמיק ומרתק אל תוך הטבע החומל, הידידותי והשמח שלנו. מסע העובר דרך הדפוסים האוטומטיים, המקומות המשוריינים והמוגנים שלנו ומציע לנו לחולל בהם טרנספורמציה.... לעמוד הקורס »

החיים – מתוך ספר החיים והמתים הטיבטי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
"ספר החיים והמתים הטיבטי", הוא יצירת אומנות, הכוללת בתוכה ידע נרחב מתחום הבודהיזם הטיבטי. בקורס נפתח צוהר לעולם זה. הספר, מתייחס למצבי המעבר השונים, המכונים "בארדו": חיים, מוות ולידה מחדש. כל חלק מכיל הבנה עמוקה כתפיסה הפילוסופית של מה קורה בחלק זה ומציע תרגול פרקטי לתודעה מפותחת יותר. בקורס זה נעסוק בפרק הקשור לחיים, במשמעותם כחלק ממצבי הבארדו השונים ובתרגול הרוחני בתוכם.... לעמוד הקורס »

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים