דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

קורסים קצרים

מגע קשוב בשיטת מריון רוזן – תכנית הכשרת מטפלים

תאריך פתיחה: 19-12-2021
הטיפול העדין והעוצמתי מאפשר לפגוש דפוסי החזקה גופניים ונפשיים ולחוות מעבר להם חיוניות, התרחבות ותנועה חדשה בגוף, ביחסים, בחיים. הטיפול עוזר להפחית כאבים ומצוקות הנובעים מסטרס, מתח כרוני והשלכותיו כגון עייפות, תחושות דיכאון וחרדה ועוד. הוא מאפשר לגלות ולפתח את הביטוי האישי והיצירתי, דרך התפתחות אישית ומודעות, מימוש עצמי והעמקת הקשר גוף-נפש-רוח.... לעמוד הקורס »

חמלה עצמית קשובה ממוקדת עבודה עם כאב כרוני

תאריך פתיחה: 20-12-2021
כאב הוא תחושה פיזית (ולעיתים נפשית), בעקבות פגיעה בגוף שמטרתה להעיד על נזק בגוף. כאב כרוני מוגדר ככאב הנמשך מעבר לשלושה חודשים, ונחשב כמחלה. בהגדרה זו נכללים גם כאב גב, כאב ראש, מיגרנות וכאבי מפרקים. הכאב הכרוני עשוי לגרום לפגיעה ביכולת העבודה ומכך לפגיעה בפרנסה, לבידוד חברתי ומשפחתי וקושי בחיי זוגיות. מלבד הכאב הפיזי, כאב כרוני עשוי לגרור גם פגיעה נפשית. התמודדות עם הכאב לאורך זמן, מגבילה את הפעילות היום-יומית, (תנועה, עבודה, פגיעה באיכות השינה וכיו"ב), ומכך לגרום להידרדרות נפשית. התדרדרות זו עשויה להתבטא  בתחושות  של ייאוש, כעס, תסכול ועוד. ואף עשויה לגרום להתפתחות הפרעות נפשיות כמו דיכאון  וחרדה. ממחקרים עולה כי שכיחות הדיכאון באוכלוסייה הסובלת מכאב כרוני גבוהה פי 3 עד 4 משיעורם באוכלוסייה הכללית. ההערכות הן כי 17-40 אחוז מאוכלוסיית העולם סובלת מכאב כרוני. בישראל אחד מכל שישה אנשים יחווה כאב כרוני. בעקבות כך התאמנו את הקורס של חמלה עצמית מבוסס מיינדפולנס, לקורס ממוקד לעבודה עם כאב, בעיקר כאבים כרוניים. חמלה עצמית מודעת ממוקדת כאב כרוני,  הינו קורס  המבוסס על תוכנית שפותחה  על ידי  ד"ר כריסטין נף וד"ר כריסטופר גרמר. מחקרים שבדקו את השפעת תרגול חמלה עצמית מודעת מצביעים על עליה ברמת השמחה במקביל לירידה ברמות החרדה והדיכאון, ועליה ביכולת להתמודד עם אתגרי החיים. כמו כן נמצא כי תוכנית זו מסייעת בהפחתה של כאב כרוני ומסייעת בהקלה על קשיים בשינה. חמלה עצמית מודעת ( Mindfulness self- compassion ) כוללת שלושה מרכיבים,  נדיבות וחום כלפי עצמי, תחושת שייכות - להרגיש חלק מקהילה אנושית רחבה ומודעות קשובה מאוזנת. חום ונועם לב פותחים את ליבנו לסבל, כך שנוכל לתת לעצמנו את מה שאנו זקוקים לו. השייכות לקהילת האנשים פותחת בפנינו את הקשרים והחיבור כך שנדע ונרגיש שאנחנו לא לבד. מודעות קשובה (mindfulness) מאפשרת לנו להיות נוכחים ברגע הזה ולקבל את החוויות ביתר קלות. יחד הם מהווים נוכחות חמה ומחוברת. חיים מתוך חמלה עצמית מודעת  מאפשרים לנו  לקבל את החוויה הרגשית שלנו ללא שיפוטיות או הימנעות, ומלמדים אותנו להתייחס לעצמנו באדיבות ובאכפתיות בדיוק כמו שהיינו מתייחסים לחבר או אדם אהוב החווה קושי. חמלה עצמית לא רק ממתנת השפעת לחצים ורגשות שליליים אלא גם קשורה לחיזוק מצבי תודעה ורגשות חיוביים כגון: תקווה, שמחה, שביעות רצון מהחיים, אופטימיות, הכרת תודה, סקרנות, חיוניות,  ומקדמת התנהגויות כמו: אכילה מאוזנת, התעמלות סדירה, וטיפול רפואי סדיר. במהלך התוכנית נלמד כיצד לטפח חמלה עצמית, להפחית ביקורת העצמית, להתמודד עם רגשות שליליים כלפי עצמנו ולהתמודד באופן בריא יותר מול מערכות יחסים מאתגרות כולל מערכת היחסים עם הגוף  הכואב.... לעמוד הקורס »

גילוי ושחרור ניצוצות של SELF

תאריך פתיחה: 23-12-2021
ריפוי רגשי בשיטת ה- IFS (המערכת המשפחתית הפנימית) פותחה על ידי ד"ר ריצ'ארד שוורץ. השיטה עוזרת לנו להכיר את העצמי ((Self הנמצא בכל אחד מאתנו. אותה מהות אותנטית המאפשרת לנו להרגיש אהבה, חמלה, סקרנות, אומץ, שקט, בטחון, בהירות וחיבור לעצמנו ולאחרים. שיטת ריפוי זו עוזרת לנו לפתח יכולת לראות בכל רגע נתון את הכאב, הכעס, החרדה, הקנאה, והשיפוטיות כחלקים מאיתנו ומאחרים ולא ככל מי שאנחנו. כאשר אנו לומדים להסתכל על החלקים הפגועים, הקיצוניים והפצועים שלנו  עם חמלה, הם יכולים להירפא ולעבוד בהרמוניה בהנהגת הSELF-. בשפה שלIFS   נקרא התהליך UNBURDENING.... לעמוד הקורס »

מתבגרים, הורים ומיינדפולנס

תאריך פתיחה: 24-12-2021
הורים למתבגרים מוצאים עצמם לא אחת בהתמודדויות מורכבות מול עולמם המתפתח של ילדיהם. להורים, תרגול של מיינדפולנס מטפח יכולת שהייה והכלה של מצבי נפש שונים אצל המתבגרים, ובניית מרכז יציב המאפשר עמידה מול האנרגיות המתפרצות האופייניות לגיל זה. האפשרות שלנו כהורים להיות קשובים לעצמנו ולילדינו מטפחת תקשורת מקרבת ומהווה מודל לחיקוי לאורך זמן. בתרגול של מיינדפולנס אנו עובדים עם הדפוסים האוטומטיים שלנו והאפשרות להיות מודעים להם ולהגיב אחרת, ולומדים להפנות קשב אל תהליכים פנימיים המתרחשים בגוף ובתודעה. כל אלה מלווים בטיפוח התייחסות עצמית חומלת... לעמוד הקורס »

התערבויות מבוססות מיינדפולנס לטיפול בהפרעות שונות

תאריך פתיחה: 03-01-2022
מטפלים בגישות שונות מזהים את הפוטנציאל הגלום בתרגול מיינדפולנס ומבקשים להסתייע בהתערבויות נקודתיות במהלך הטיפול. עדויות מחקריות מצביעות על התועלת שבתרגול במצבים הדורשים ויסות עצמי, קרקוע, חשיפה לרגש והפעלה התנהגותית. קורס זה יציג את הרקע התיאורטי והמנגנונים הבסיסיים המעורבים בתרגול מיינדפולנס בהתבסס על שאלון FFMQ של BAER.... לעמוד הקורס »

לימודי מיינדפולנס, ויסות ומה שביניהם הפחתת לחצים ורגשות קשים

תאריך פתיחה: 04-02-2022
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל.  מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי –חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות.... לעמוד הקורס »

יישום 'חשיבה הכרתית' ('ימימה') בטיפול

תאריך פתיחה: 07-02-2022
כמטפלים, השאלות- 'מה יוצר שינוי/ צמיחה?' 'מה עוזר להתמודד עם קושי?' הן כמו מצפן שמלווה את עבודתנו לאורך השנים. בקורס זה נבחן את תשובותיה של החשיבה ההכרתית לשאלות אלה, ונחקור את יישומן בטיפול.... לעמוד הקורס »

MBCL – Mindfulness Based Compassionate Living

תאריך פתיחה: 23-03-2022
MBCL היא תכנית מבוססת מיינדפולנס התומכת בטיפוח ותרגול של חמלה (עצמית) לשיפור הבריאות והרווחה הפיזיים, הרגשיים והחברתיים. התוכנית מתאימה כתוכנית המשך לאחר סיום תוכניות מיינדפולנס אחרות בנות 8 שבועות (MBCT, MBSR) או שוות ערך. הסדנה המקוונת בת ארבעת הימים, מציעה פורמט היברידי בו יתנסו המשתתפים בכל המאפיינים העיקריים של תוכנית הלימודים ב- MBCL לרבות הנושאים והתרגולים העיקריים שבה.... לעמוד הקורס »

לימודי מיינדפולנס בשילוב CBT הפחתת לחצים ורגשות שליליים

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל.  מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי –חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות.... לעמוד הקורס »

ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות – קמפוס עיינות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
תרפיית קבלת ומחויבות הינה גישה מרכזית ב"גל השלישי" של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית. גל זה עוסק בהתבוננות-על (מטה קוגניציה) במחשבות ורגשות, ופיתוח עמדה של קבלה וחמלה כלפי מה שיש. מקורות ההשראה של הגל השלישי נעוצים במסורות המזרחיות, ובעיקר הזן בודהיזם.... לעמוד הקורס »

התערבויות טיפוליות מתקדמות מבוססות מיינדפולנס: נוכחות בגוף והגוף בטיפול

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הקורס מציע מפגשי העמקה בטיפול מבוסס מיינדפולנס עם דגש על נוכחות בגוף והגוף בטיפול.
הדגש הוא על עבודה בין אישית בין המטופל למטפל וריפוי טראומות בינאישיות תוך כדי ביסוס כוחות ומשאבים.
הקורס מבוסס על חומרים מגישות שונות: ,somatic relational therapyתאוריות התייחסויות, האקומי, Body Mind Centering, SE. הקורס ישלב תפיסות תאורטיות, תרגול והדגמות חיות.
... לעמוד הקורס »

הדרכה ברוח ה ACT

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מוצעת מסגרת קצרה להתנסות בהדרכה ברוח הact. במפגשים מוזמנים המודרכים להציג טיפולים או התערבויות ברוח הact. בעזרת הקבוצה נתבונן, נמשיך, נציע ונתנסה בהתערבויות רלוונטיות... לעמוד הקורס »

הגינה כמרחב טיפולי מבוסס מיינדפולנס

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
השהיה בטבע בכלל, תוך מעשה הגינון בפרט, מחברת באופן בלתי אמצעי ובזרימה טבעית כל אחד מאיתנו למעגל החיים הרחב. כמי שזכה להיות ממקימי הגינון הטיפולי בישראל הקלטתי עבורכם בזעיר אנפין מספר שיעורים בתחומי -  גינון, בודהיזם/מיינדפולנס ומדיטציות שונות, ומספר שיעורים המחברים את המעשה בגינה כך שתהיה בו תועלת טיפולית לאוכלוסיות שונות. הגינון ככלי טיפולי מפותח מאוד בארץ ובעולם ומהווה כיום מרחב טיפולי משמעותי ביותר לאוכלוסיות שונות.... לעמוד הקורס »

הגוף הנשי בראי האנליזה הביואנרגטית

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מהו הידע שיש לי, כמטפלת , על הגוף הנשי? והחיבור לנפש? על התהליכים ההתפתחותיים הגופנים נפשיים? עד כמה אני נותנת מקום להיבטים של הגוף הנשי והמיניות הנשית בתוך השיח הטיפולי? בקורס נפתח צוהר לעולם הגופנפש הנשי דרך הפרפסקטיבה של האנליזה הביואנרגטית. קורס זה מפגיש מטפלות עם אחדות הגופנפש הנשי, בראש ובראשונה שלהן, של הבנות שלהן, ושל המטופלות שלהן. המשתתפות ירכש ו ידע התפתחותי ופסיכופתולוגי בהקשר לגופנפש הנשי, ויעמיקו את היכרותן עם גופן ומיניותן. הקורס יועבר בצורה חוייתית, דרך שילוב של למידה תיאורטית עם התנסויות, כדי לעגן את הלמידה בתוך החויה של הלומדות את עצמן, בנפרד ובקבוצה. למידה זו תשתלב במסע של המטפלת לעצמיותה, לחיבור מלא עם גופה ועם המיניות שלה, ותעשיר את ארגז הכלים התרפויטי שלה תיאורטית ומעשית.... לעמוד הקורס »

הדרך הבודהיסטית ופסיכותרפיה: מפת דרכים מושגית וביטוייה בקליניקה

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הדרך הבודהיסטית על תפיסת האדם והעולם שבה ועל אוצר התרגולים שלה הולכת ותופסת מקום נרחב יותר ויותר בפסיכותרפיה המערבית הן בקרב מטפלים ומטפלות בעלי רקע דינמי, הן בקרב מי שבסיסו טיפול קוגנטיבי התנהגותי והן בקרב מי שדרכו או דרכה פסיכותרפיה מבוססת שילוב גוף-נפש-רוח. במפגש השיח שנקיים נפגש להציג תמונות משלימות:... לעמוד הקורס »

Relational Somatic Healing | סדנת אימון מתקדם | מנחה: גב' שירלי דביר

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
(R.S.H) הינה שיטה טיפולית גופנית, המתמקדת ביחסים הטיפולים ובחוויות החסרות הראשוניות של חיינו. השיטה משלבת מגע קשוב בטיפול. היא מאפשרת עבודות ריפוי בטראומות התקשרותיות, חרדות ודכאון. בסדנה זאת, נתמקד באימון מתקדם של עבודה על שולחן טיפולים בטיפול פסיכותרפויטית.... לעמוד הקורס »

מגע קשוב בשיטת מריון רוזן – סדנת מבוא

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
שיטת מריון רוזן הינה שיטת טיפול עדינה ועוצמתית המשלבת מגע ושיחה. הטיפול מאפשר מודעות לרבדים רגשיים ונפשיים דרך הגוף, באמצעות מגע קשוב ותומך. מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שלמדה ועבדה עם תלמידיו של קרל יונג פיתחה את המגע הייחודי מתוך חיפוש קשר בין טיפול נפשי לעבודה עם הגוף והנשימה. היא הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע".... לעמוד הקורס »

ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
תרפיית קבלת ומחויבות הינה גישה מרכזית ב"גל השלישי" של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית. גל זה עוסק בהתבוננות-על (מטה קוגניציה) במחשבות ורגשות, ופיתוח עמדה של קבלה וחמלה כלפי מה שיש. מקורות ההשראה של הגל השלישי נעוצים במסורות המזרחיות, ובעיקר הזן בודהיזם.... לעמוד הקורס »

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים