דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

קורסים קצרים

לימודי מיינדפולנס בשילוב CBT הפחתת לחצים ורגשות שליליים

תאריך פתיחה: 01-04-2019
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל.  מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי –חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות.... לעמוד הקורס »

טיפול מבוסס חמלה: חמלה עצמית מודעת mindful self-compassion

תאריך פתיחה: 29-04-2019
פיתוח חמלה-עצמית מודעת MSC הינה תכנית לימוד לפיתוח מיומנויות חמלה עצמית, התכנית מבוססת על מחקר שנערך ע"י ד"ר כריסטין נף וד"ר כריסטופר גרמר. במהלך התכנית נלמד כיצד לטפח חמלה עצמית, להפחית ביקורת עצמית ולטפח עמידות רגשית וחוסן נפשי.... לעמוד הקורס »

חיבוריוּת וחוסר-נפרדוּת

תאריך פתיחה: 16-05-2019
נדמה לנו שאנחנו ישויות נפרדות, הפועלות בעולם נפרד מאיתנו, בין ישויות אחרות הנפרדות מאיתנו. האם זה נכון? והאם זו פרספקטיבה שמביאה שמחה או סטרס לחיינו? האם היא גורמת לנו לחוש תלושים ובודדים בעולם מנוכר? הדהרמה מציעה דרך ראייה של חוסר-נפרדוּת, ושכל הדברים קשורים זה לזה, משפיעים זה על זה ומושפעים זה מזה. שום דבר לא קיים בוואקום, אלא כל התופעות מופיעות בתלות הדדית. ודאי מוכרת לכן/ם החוויה של תחושת חיבור עמוק – בין אם בזמן מדיטציה, בטיול בטבע, בשחייה בים, בזמן שמיעת מוזיקה, ריקוד או משחק. אני, אנחנו, כל בני האדם וכל היצורים החיים – מה מחבר בינינו? כיצד יכולה הגישה של חוסר-נפרדוּת להשפיע עלינו? כיצד היא יכולה לקרב אותנו אל חיינו וליצור אינטימיות עם עצמנו ועם העולם, ולהפחית את החרדה והבדידות?... לעמוד הקורס »

שילוב תפיסת העולם הבודהיסטית בעבודה הקלינית

תאריך פתיחה: 07-11-2019
הגישה הבודהיסטית לסבל אינה שמה דגש על סילוקו בהכרח אלא על התייחסות לסבל כאתגר לחיים. האם, מתי וכיצד ניתן להכיל גישה זו בעבודתנו הקלינית? ואם כן, מה מקומו של המטפל בטיפול כזה?... לעמוד הקורס »

יישומי מיינדפולנס בתפקודי ההורות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מודעות קשובה היא סוג של תשומת לב שאפשר לפתח על ידי אימון ותרגול. זוהי מודעות מכוונת ממושכת ולא שיפוטית למה שמתרחש מרגע לרגע. מקורות תרגול המיינדפולנס נעוצים במזרח הקדום והיכולת לשים לב הינה תכנונה אנושית אימננטית הניתנת לשיפור ושכלול גם ללא קשר לדת או תפיסה פילוסופית.... לעמוד הקורס »

ברוך הבא – מסע של חקירה אישית ברוח הדרך הבודהיסטית

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הדרך הבודהיסטית היא דרך של חכמה ולב. היא מציעה נקודת מבט מסוימת על הקיום האנושי ועל האפשרות להביא לתוכו איכויות של חופש שמחה ואהבה. התודעה, כדרכה ומסיבותיה הטובות, מתעתעת בנו ומערפלת בצעיפיה את החכמה הפשוטה של הדרך, והחיים, כדרכם, מאתגרים את היכולת שלנו לצעוד בדרך ולהיפתח בכל ליבנו אליה. הקורס מבקש ללוות את פעימת החיים של המשתתפים בו על רגעי ההתרחבות ורגעי ההתכווצות שיש לכל אחד מאיתנו. לבסס ולהעמיק בליווי הזה את היכולת להישען על יסודות ההבנה הבודהיסטית ועל כלי אימון של התודעה והלב שקיימים בדרך הבודהיסטית מבראשית, והתפתחו גם במפגש העדכני שבין הדרך הבודהיסטית ועולמות הפסיכותרפיה.  ... לעמוד הקורס »

וויסות מנטאלי ופסיכופיזיולוגי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
קורס זה הינו קורס המאפשר התמקדות בנושא הוויסות כתופעה מרכזית במגוון הפרעות ומצבים רגשיים. גישות גל שלישי (כגון DBT, ACT, וסכימה תרפיה) כמו גם הפסיכולוגיה הבודהיסטית רואות בנושא של וויסות מרכיב מרכזי בעבודה טיפולית.... לעמוד הקורס »

איכויות הלב

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
האימון הבודהיסטי הוא אימון המבוסס על שתי כנפיים, חוכמה וחמלה. האפשרות לראות בצלילות את המציאות, קשורה לאימון התודעה, בעוד האפשרות לבוא במגע קרוב, מלא ואינטימי עם החיים, כפי שהם מופיעים בפנינו ברגע זה, טמונה ביכולת שלנו לאפשר ללב להיפתח. האימון באיכויות הלב, כפי שמופיע בכתבים בודהיסטים עתיקים, טומן בחובו מסע מעמיק ומרתק אל תוך הטבע החומל, הידידותי והשמח שלנו. מסע העובר דרך הדפוסים האוטומטיים, המקומות המשוריינים והמוגנים שלנו ומציע לנו לחולל בהם טרנספורמציה.... לעמוד הקורס »

החיים – מתוך ספר החיים והמתים הטיבטי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
"ספר החיים והמתים הטיבטי", הוא יצירת אומנות, הכוללת בתוכה ידע נרחב מתחום הבודהיזם הטיבטי. בקורס נפתח צוהר לעולם זה. הספר, מתייחס למצבי המעבר השונים, המכונים "בארדו": חיים, מוות ולידה מחדש. כל חלק מכיל הבנה עמוקה כתפיסה הפילוסופית של מה קורה בחלק זה ומציע תרגול פרקטי לתודעה מפותחת יותר. בקורס זה נעסוק בפרק הקשור לחיים, במשמעותם כחלק ממצבי הבארדו השונים ובתרגול הרוחני בתוכם.... לעמוד הקורס »

ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
תרפיית קבלת ומחויבות הינה גישה מרכזית ב"גל השלישי" של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית. גל זה עוסק בהתבוננות-על (מטה קוגניציה) במחשבות ורגשות, ופיתוח עמדה של קבלה וחמלה כלפי מה שיש. מקורות ההשראה של הגל השלישי נעוצים במסורות המזרחיות, ובעיקר הזן בודהיזם.... לעמוד הקורס »

מה אנחנו יודעים באמת?

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
איך אנחנו יודעים שאנחנו יודעים?
האם התודעה שלנו משקפת מציאות או יוצרת אותה?
האם התודעה מהימנה בהתייחסותה למציאות?
האם יש אפשרות לאמן את התודעה כמו את השרירים?
האם יש סוגים שונים של תודעה? רמות שונות?
מה אומרות התורות העתיקות [אדוויטה, בודהיזם, דאואיזם] על התודעה?
מה אומרים המדע והפילוסופיה בת זמננו על התודעה?
האם יש קשר, שיח והשפעה בין המדע בן זמננו לבין התורות העתיקות בעניין התודעה?
... לעמוד הקורס »

יישומי מיינדפולנס במרחב הקבוצתי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הפרקטיקה של הנחיית קבוצה והובלת תהליכים קבוצתיים מפגישה את מנחה הקבוצה עם צורך בהתבוננות רב מימדית, קשובה ונוכחת המבוססת על תשומת לב ערה ל"כאן ועכשיו", הבנה מעמיקה של התהוות הגומלין הקבוצתית, יחד עם איכות הנחייתית מכילה וחומלת.... לעמוד הקורס »

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים