דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

לימודי בודהיזם - פסיכולוגיה בודהיסטית - מודולות לימודיות למתקדמים

רקע ללימודי בודהיזם - פסיכולוגיה בודהיסטית - מודולות לימודיות למתקדמים

לבחירתכם 4 מודולות לימודיות לאנשים בעלי רקע בסיסי בפסיכולוגיה הבודהיסטית. מודולות אלה מחברות בין הפסיכולוגיה הבודהיסטית לנושאים הנוגעים לחיינו: מסע חקירה אישית ברוח הדרך הבודהיסטית, מפגש בין הבודהיזם לקליניקה הטיפולית, הכרה ואימון באיכויות הלב וקישורן להתבוננות מייטיבה בתהליכי שיפוט וביקורת עצמיים ומסע בעולם החיים על פי ספר החיים והמתים הטיבטי. ניתן ללמוד את כולן ו/או להרשם לאחת מהן.

ברוך הבא – מסע של חקירה אישית ברוח הדרך הבודהיסטית

הדרך הבודהיסטית היא דרך של חכמה ולב. היא מציעה נקודת מבט מסוימת על הקיום האנושי ועל האפשרות להביא לתוכו איכויות של חופש שמחה ואהבה. התודעה, כדרכה ומסיבותיה הטובות, מתעתעת בנו ומערפלת בצעיפיה את החכמה הפשוטה של הדרך, והחיים, כדרכם, מאתגרים את היכולת שלנו לצעוד בדרך ולהיפתח בכל ליבנו אליה. הקורס מבקש ללוות את פעימת החיים של המשתתפים בו על רגעי ההתרחבות ורגעי ההתכווצות שיש לכל אחד מאיתנו. לבסס ולהעמיק בליווי הזה את היכולת להישען על יסודות ההבנה הבודהיסטית ועל כלי אימון של התודעה והלב שקיימים בדרך הבודהיסטית מבראשית, והתפתחו גם במפגש העדכני שבין הדרך הבודהיסטית ועולמות הפסיכותרפיה.  ... לעמוד הקורס »

איכויות הלב

האימון הבודהיסטי הוא אימון המבוסס על שתי כנפיים, חוכמה וחמלה. האפשרות לראות בצלילות את המציאות, קשורה לאימון התודעה, בעוד האפשרות לבוא במגע קרוב, מלא ואינטימי עם החיים, כפי שהם מופיעים בפנינו ברגע זה, טמונה ביכולת שלנו לאפשר ללב להיפתח. האימון באיכויות הלב, כפי שמופיע בכתבים בודהיסטים עתיקים, טומן בחובו מסע מעמיק ומרתק אל תוך הטבע החומל, הידידותי והשמח שלנו. מסע העובר דרך הדפוסים האוטומטיים, המקומות המשוריינים והמוגנים שלנו ומציע לנו לחולל בהם טרנספורמציה.... לעמוד הקורס »

החיים – מתוך ספר החיים והמתים הטיבטי

"ספר החיים והמתים הטיבטי", הוא יצירת אומנות, הכוללת בתוכה ידע נרחב מתחום הבודהיזם הטיבטי. בקורס נפתח צוהר לעולם זה. הספר, מתייחס למצבי המעבר השונים, המכונים "בארדו": חיים, מוות ולידה מחדש. כל חלק מכיל הבנה עמוקה כתפיסה הפילוסופית של מה קורה בחלק זה ומציע תרגול פרקטי לתודעה מפותחת יותר. בקורס זה נעסוק בפרק הקשור לחיים, במשמעותם כחלק ממצבי הבארדו השונים ובתרגול הרוחני בתוכם.... לעמוד הקורס »

שילוב תפיסת העולם הבודהיסטית בעבודה הקלינית

הגישה הבודהיסטית לסבל אינה שמה דגש על סילוקו בהכרח אלא על התייחסות לסבל כאתגר לחיים. האם, מתי וכיצד ניתן להכיל גישה זו בעבודתנו הקלינית? ואם כן, מה מקומו של המטפל בטיפול כזה?... לעמוד הקורס »

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים