דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

יישומי מיינדפולנס

רקע ליישומי מיינדפולנס

מיינדפולנס (קשיבות) הינו תרגול של הפניית מודעות קשובה, עקבית ולא שיפוטית למתרחש מרגע לרגע. אימון במדיטציית מיינדפולנס, הנשענת על עקרונות ותפיסות עולם מתוך תורת החיים הבודהיסטית, מסייע בהפחתת התגובות הבלתי מודעות והאוטומטיות שלנו ומעודד במקומה את היכולת לזהות, להשתהות, לנהל את רגשותינו, דחפינו ומחשבותינו ולאפשר התחברות למרחב פנימי של נשימה וחופש בחירה. לפניכם יחידות לימוד והתנסות המקשרות את כלי המיינדפולנס לנושאים נבחרים:

לימודי מיינדפולנס בשילוב CBT הפחתת לחצים ורגשות שליליים

תאריך פתיחה: 01-04-2019
אימון במודעות קשובה (מיינדפולנס) רוכש לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד בארגז הכלים של המטפל.  מקורותיו של אימון זה נעוצים בבודהיזם המוקדם: הפרקטיקה המדיטטיבית, הפילוסופיה והאתיקה. כלי טיפולי –חינוכי אשר זוכה לתיקוף מחקרי מקיף בשנים האחרונות.... לעמוד הקורס »

יישומי מיינדפולנס בתפקודי ההורות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
מודעות קשובה היא סוג של תשומת לב שאפשר לפתח על ידי אימון ותרגול. זוהי מודעות מכוונת ממושכת ולא שיפוטית למה שמתרחש מרגע לרגע. מקורות תרגול המיינדפולנס נעוצים במזרח הקדום והיכולת לשים לב הינה תכנונה אנושית אימננטית הניתנת לשיפור ושכלול גם ללא קשר לדת או תפיסה פילוסופית.... לעמוד הקורס »

וויסות מנטאלי ופסיכופיזיולוגי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
קורס זה הינו קורס המאפשר התמקדות בנושא הוויסות כתופעה מרכזית במגוון הפרעות ומצבים רגשיים. גישות גל שלישי (כגון DBT, ACT, וסכימה תרפיה) כמו גם הפסיכולוגיה הבודהיסטית רואות בנושא של וויסות מרכיב מרכזי בעבודה טיפולית.... לעמוד הקורס »

ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
תרפיית קבלת ומחויבות הינה גישה מרכזית ב"גל השלישי" של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית. גל זה עוסק בהתבוננות-על (מטה קוגניציה) במחשבות ורגשות, ופיתוח עמדה של קבלה וחמלה כלפי מה שיש. מקורות ההשראה של הגל השלישי נעוצים במסורות המזרחיות, ובעיקר הזן בודהיזם.... לעמוד הקורס »

יישומי מיינדפולנס במרחב הקבוצתי

(מועד הקורס הבא יתפרסם בהקדם)
הפרקטיקה של הנחיית קבוצה והובלת תהליכים קבוצתיים מפגישה את מנחה הקבוצה עם צורך בהתבוננות רב מימדית, קשובה ונוכחת המבוססת על תשומת לב ערה ל"כאן ועכשיו", הבנה מעמיקה של התהוות הגומלין הקבוצתית, יחד עם איכות הנחייתית מכילה וחומלת.... לעמוד הקורס »

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים