דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

מהם כל הדברים? מים עונה תאכלס!

הגישה של הרפואה האלטרנטיבית הינה שהגוף כמכלול זקוק לטיפול כל הזמן עם ע"י איזון הגוף והנפש כגון מדיטציה או באמצעות טיפולים משלימים כגון יוגה, דיקור סיני ווואטסו.

וואטסו הינה דרך טיפול אלטרנטיבי יחסית חדשה המשלבת שיאצ'ו ומים. שיטת וואטסו פותחה בשנות ה- 80 בקליפורניה שבארה"ב ע"י הרולד דול, השיטה פותחה בניסיון להעביר את טכניקות הטיפול מהשיאצו ומטיפולי מגע אחרים, ממצב של משקל ביבשה למצב של חוסר משקל במים.
המים יותר צפופים מהאויר ולכן כל הפעילות בטיפול וואטסו הינו איטי ונעים המבוצע ביסודיות, הרגשת המגע של המים עם הגוף יוצרת תחושה של מודעות עצמית ואימון של תהליך הנשימה בעקבות הלחץ ההידרוסטטי, פעילות הלב קלה יותר עקב החזרת דם בורידים חזקה יותר, הטיפול כולל את כל חלקי הגוף כאשר יש אפשרות להכווין את המטפל לנקודות ספציפיות אשר כואבות במיוחד, עבודת הוואטסו משחררת את מרכזיות אנרגיה בגוף ומאפשר זרימה יותר טובה לכל החושים והמקומות בגוף.

הטיפול הינו אורך בדרך כלל כ-45 דקות בבריכת מים המחוממת ל 34 מעלות כאשר המטפל או המטפלת המוסמכת מתקינים מצופים על הרגליים כך שנוכל לצוף בקלות וללא השקעה של אנרגיה. טמפרטורת המים חשובה על מנת לאפשר לגוף לא להתעסק בחימום הגוף אלה להורדת דופק , (טמפרטורה גבוהה אינה מסוכנת לשהייה לטווח ארוך ומסוכנת לנשים בהריון), המטפל תומך בידיו את שאר חלקי הגוף בקו צ'אקרת הלב, מערסל את המטופל מה שמזכיר את תנוחת העובר, מעביר תחושה של נינוחות, אהבה וביטחון במטפל, מכאן בעצם מתחיל הטיפול שמתבצע עם מוסיקת רקע מרגיעה. לאורך כל הזמן המטופל נמצא במצב של ציפה והמטפל לוחץ ומשחרר, מותח ומגיע למגע עם הגוף מה שמעביר תחושה של נינוחות ולאחר זמן מה להרגשת עונג שמתפשטת תוך כדאי כניעה מהמחסומים בראש ויציאה למחשבות חיוביות ושיכוך הכאבים.

הטיפול בדיוק כמו ספא בצפון – מתאים לכולם, למי שמתעניין בשלוות נפש ואוהב את סביבת המים ומוכן להתנסות בחוויה חדשה ולמי שסובל/ת מבעיות אורטופדיות – גב, מפרקים, דלקת פרקים, פריצת דיסק ומכאבים כרוניים אחרים כמו גם פותר בעיות נוירולוגיות שהינה תחום ברפואה אשר מתמחה במחלות של מערכת העצבים, כולל המוח, חוט השדרה, מערכת העצבים ההיקפית והשרירים. אנשים הסובלים מתסמינים של כאבי ראש וסחרחורות, חוסר יציבות, חולשת שרירים מחלות הנוירון המוטורי (ALS), הפרעה בריכוז, ליקוי בזיכרון ועוד…הפסקת הכאב ואילו גם עם זה לזמן מוגבל גורמת להרגעה של הגוף ומכאן גם לנפש מה שמשפר את איכות החיים הכללית של המטופל. טיפול בוואטסו לנשים בהריון (אחרי החודש השלישי) מספרות על התחברות לעובר, כמו גם השפעות פיזיולוגיות על האיברים הפנימיים שבמצב ציפה וללא כוח הכבידה נעים למקומות בגוף נוחים יותר, הרגשת שחרור מכאבים באזור הגב, בית החזה, חגורת הכתפיים, הבטן התחתונה והרגליים כל זאת בתהליך טיפול במים כמו טיפול בטבע נעים ומרגיע. הטיפול מתאים גם לזוגות שבמהלך הוואטסו מתחברים אחד לשני בהרגשת החוויה המשותפת שהם עוברים, הטיפול פותח את המחסומים במגע המים ומגע הגוף, השקט הנפשי המתגלה בסיום הטיפול מעביר חוויה זוגית מושלמת ומפנקת במיוחד, כאילו עברו "מסע" ביחד.

דרך הטיפול בוואטסו מגיע המטופל לשלוות נפש שבאה לידי ביטוי בשקט נפשי ואותו לחץ שאנו מתמודדים עימו בכל יום עקב הסביבה החיצונית לנו נעלם כמעט כליל ומאפשר לחשוב על דברים מחדש וללא איבוד הריכוז בעקבות אין ספור גירויים סביבתיים שונים.
אלון וייס למד את טיפול הוואטסו באיטליה בשנת 1998 ומאז מלמד ועובד בהעברת המידע לסטודנטים רבים המתעניינים בתחום, בשנת 2008 פתח את WaterDance מרכז המפתח תרבות לחוויה מימית מושלמת הכוללת וואטסו, הידרותרפיה, סדנאות וטיפול WaterDance.