דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

יום עיון – בועות סבון גדולות בצבע בזוקה כדי לנוח בהן

בועות סבון גדולות בצבע בזוקה כדי לנוח בהן
מיינדפולנס לעבודה עם ילדים ונוער
יום ו', 27.11.20, 09:00-13:30, יום עיון ב – ZOOM

עלות: 80 ש"ח
להרשמה לחץ כאן

פעמים רבות אנו נתקלים במצבי מתח שחווים ילדים ונוער, עם ההורים בבית, במסגרת החינוכית, עם חברים ועם עצמם. לעיתים הם מתקשים להתרכז בבית הספר, לחלוק משחק עם אחיהם , להירדם בלילה או לבטא את תחושותיהם באופן בהיר.

יום עיון זה מציע התבוננות משותפת על סוגיות התפתחותיות שונות ועבודה עם אוכלוסיות מגוונות של ילדים ונוער דרך הפריזמה של העבודה באמצעות מיינדפולנס, כמו גם מתן כלים מעשיים לתרגול, התמודדות ופיתוח חוסן.

על ידי לימוד ילדים ונוער דרכים בונות לתקשר עם עצמם ועם העולם, תרגול מיינדפולנס יכול לעצב באופן חיובי את תפיסתם העצמית והציפיות שלהם מהעתיד.

היום הוא חלק מתכנית על מיינדפולנס לעבודה עם ילדים ונוער העומדת להפתח בדצמבר 2021 במרכז שילוב.

היום יפתח בשיחתם המשותפת של אריק מנדלבאום מנכ"ל שילוב שניהל בית ספר בו שולבו תרגולי מודעות קשובה וטליה בוקובזה, מורה בבית ספר בנהריה ששילבה מיינדפולנס בכיתתה יחד עם ילדים מכיתתה של טליה על יישומי מיינדפולנס במרחב החינוכי ומעבר לו.

אנו מקווים כי ביום זה נוכל לחוות וליישם בעצם הוויתנו את אשר אנחנו מלמדים ולהיות בקשר עם החלק "הילדי" שבנו, שלעיתים חבוי הרחק מעינינו, חלק מלא יצירתיות, משחקיות, קלות וצחוק ולהביא להקלה בימים מורכבים אלה.

מי יתן ונהיה לתועלת.

למשתתפים ביום העיון ישלחו הקלטות של כל הרצאות יום העיון.

סדר היום:

חלק ראשון : משותף לכל המשתתפים
9:00-10:15 לשבת כמו צפרדע
מרצים : אריק מנדלבאום ,טליה בוקובזה, עם ילדים מכיתתה של טליה.
מנחה: גליה טיאנו רונן
בשיחה המשותפת נוכל להעמיק וללמוד על הטמעת מיינדפולנס במרחב החינוכי והאדוות שהוא מייצר בחיי היום יום בכלל מנקודת המבט של המבוגר והילד.

חלק שני : עליך לבחור הרצאה אחת מתוך שלוש
10:30-11:15 להיות רגוע ברגע – האם זה אפשרי?
מרצה: ד"ר סופי ברזילי
מנחה: רונית שלו
הרצאה והתנסות חוויתית בהם נלמד איך להיות עוגן לעצמנו בחיי היום יום.

10:30-11:15 בנוגע לגוף…ולנפש
מרצה :ד"ר גלית קליגר
מנחה: אריק מנדלבאום
שיח על משמעות הגוף בתרגול מיינדפולנס, לקשר וליחס של הילדים והמתבגרים לגופם בעת הזו.

10:30-11:15 "שימי ידך בידי, אני שלך ואת שלי."
מרצה : גליה טיאנו רונן
מנחה: מירי גרוס
מה בין קישוריות גומלין בה משק הכנפיים של הפרפר באינדונזיה משפיע על תנועת בועות הסבון בנהריה , טיפוח היותנו מקושרים הדדית, נועם לב ונדיבות בילדים.

חלק שלישי : עליך לבחור אחת מארבע סדנאות
11:30-12:45 חיים בתוך בועה – התבוננות יצירתית לעיבוד המעבר מסגור לפתוח.
מה נסגר-נפתח בפנינו?
מרצה :רוית שוורץ
מנחה: אריק מנדלבאום
בדיקת ההשלכות הרגשיות והנפשיות של הסגר והחשיבות של פיתוח עמדת נוכחות, הכרה וקבלה ומציאת איזון בין המחשבות בעבודה עם נוער CP. בסדנא נתנסה בכלים השלכתיים ואמנותיים, דמיון מודרך, הקשבה ועיבוד יצירתי של הסיפור האישי שלנו.
משתתפי הסדנא מתבקשים להכין עבור עצמם את הציוד הבא:
דף נייר לבן עבה (300-250 מ"ג) צבעים נוזליים- צבעי מים/ אקריליק/ נס קפה /תבלינים/ כוס מים, מכחולים, ספוגים, מזרקים. דפים וכלי כתיבה

11:30-12:45 תנועות חיות- תרגול צ'י קונג לילדים כפיתוח מרכיבי החוסן
בסדנא נתבונן על התרגול כשילוב גוף נפש ותהליכי חשיבה נקשר בין התרגול לגמישות הגופנית והמחשבתית ולמרכיבי החוסן. נתנסה במשחקיות (playfulness ) בתרגול צ'י קונג לילדים.
מרצה : ד"ר נורית גפני
מנחה: מירי גרוס

11:30-12:45 "אחת שתיים שלוש דג מלוח" מיינדפולנס , גוף ונפש לילדים ומתבגרים בבריאות הנפש.
מרצות: ד"ר רונית שלו וסיון חנוני רטמן
מנחה: גליה טיאנו רונן

מה קורה כשאני סופר וכולם זזים מאחורי גבי? מה אני מרגיש בגוף כשאני לא זז? האם אני מעז לרוץ קדימה בלי שיראו אותי? בסדנא נתרגל ונשוחח על האופן בו מיינדפולנס לקבוצות ילדים ומתבגרים בבריאות הנפש עשוי להפחית חרדה, להגביר ויסות רגשי ולשפר את הריכוז תוך כדי משחק יצירה והנאה.

11:30-12:45 תנועה, מודעות ומדיטציה – עבודת הבוגר אל מול המתבגר/ת
מרצה: הדר בן- מאיר
מנחה: גלית קליגר

בסדנא נלמד להיזכר כיצד התהלכנו אנו בעולם כמתבגרים… נעבוד על מתיחת הלב הפיזי לרגשי, נפשי ועד הביטוי הפיזי של כל אלו החוצה למרחבי הגוף בחלל. ננוע בין קצוות ההתבגרות- ' הדלת הנסגרת' מחד ועד מציאת ' הגרוב' (Groove )הפותח, הפנימי והאישי, כל פעם מחדש. 12:45-13:30 חלק רביעי:משותף לכל המשתתפים

חלק רביעי: משותף לכל המשתתפים
12:45-13:30 סיכום יום העיון בהשתתפות המרצים

להרשמה לחץ כאן

המרצים:
אריק מנדלבאום
גנן צמחים, ממקימי תחום הגינון הטיפולי בישראל. הקים וניהל מוסדות שיקום טיפול וחינוך. מחברם של ספרים שונים בתחומי שירה חינוך והגות. בשנים האחרונות הקים וניהל את אחד מבתי הספר הייחודיים ביותר בישראל. מרצה בארץ ובעולם על חינוך כתהליך עמוק ופנימי של למידה והתפתחות.

טליה בוקובזה
מורה ומחנכת בישראל. מלמדת ומתרגלת מיינדפולנס עם ילדים ע"פ התוכנית "לשבת כמו צפרדע" אלין סנל

גליה טיאנו רונן
גליה טיאנו-רונן M.A. פסיכולוגית קלינית . FOT. אוהבת את מגוון החיבורים עם טבע, אמנויות, גוף, מוסיקה ורוח. כמורה מוסמכת לחמלה עצמית מודעת, מנהלת היחידה לטיפול מבוסס חמלה עצמית ב- CMSC , היא מטפלת, מדריכה ומלווה אנשים בחלק ממסע חייהם.

ד"ר גלית קליגר
גלית קליגר PhD, מומחית בשהייה ובשילוב של פסיכולוגיה, חינוך ומיינדפולנס. מנחת קבוצות, מורת MBSR , מורת מיינדפולנס לילדים ומתבגרים, מורת מורים בתחום הפדגוגיה המתבוננת, מאסטר טריינר ב NLP. מלמדת במכללת אורנים ומגוון מסגרות נוספות. בקליניקה -מנחה תהליכים אישיים לאיחוי וצמיחה.

ד"ר סופי ברזילי
ד"ר סופי ברזילי, אשת חזון וחינוך, מנחת מיינדפולנס במכללת אורנים, רכזת התחום ביחידת החוץ ב"אורנים", מכשירת מנחי מיינדפולנס לילדים ובני נוער. יזמה ופיתחה את תכנית ה "מיינדפולנס להעצמת אנשי חינוך" במזכירות הפדגוגית במשרד-החינוך, ואחראית לשילובו במתווה ההשתלמויות הפורמלי, בו מורים, תלמידים ומנהלים לומדים למדוט, להקשיב לעצמם ולאחרים ולפתוח את הלב. שותפה במרכז ל"חקר וטיפוח רוח האדם" באוניברסיטת חיפה ושותפה בהקמת "המרכז לפדגוגיה מתבוננת" באורנים.

רוית שוורץ
רוית שוורץ M.A מטפלת באמנויות- דרמה תרפיסטית. מדריכה ומנחה במכללה האקדמית תל חי. דרמה תרפיסטית בבית ספר רב גילאי המשלב ילדים מהחינוך המיוחד. כתבה תכנית מיינדפולנס בשילוב אמנויות לילדים ומתבגרים בעלי שיתוק מוחין. מנהלת מרכז למידה והעצמה בבית הספר. בעלת קליניקה פרטית בכפר ורדים.

סיון חנוני-רטמן
מטפלת זוגית מוסמכת ביחידה לילד ולנוער בבית החולים העמק, מטפלת בקבוצת ילדים בשנה וחצי האחרונות בכלים של גוף נפש.

ד"ר רונית שלו
מטפלת גוף נפש במרפאה לילד ולנוער בבית החולים העמק, מרצה במכללת עמק יזרעאל ומרכז שילוב. חוקרת מרצה ומטפלת באבל אבדן ושכול. יו"ר שותפה של הפורום הבינתחומי של אבל ושכול בישראל ועמיתת מחקר במרכז הבינלאומי לחקר אבדן שכול וחוסן נפשי באויברסיטת חיפה.חברה בצוות הניהול של מרכז שילוב

ד"ר נורית גפני
פסיכותרפיסטית. מטפלת ומדריכה בהבעה ויצירה ומדריכת צ'י גונג. מטפלת NLP, CPT וטיפול בהתמכרויות במצבי משבר וטראומה. מעבירה סדנאות לשילוב צ'י גונג כטיפול קבוצתי בטראומה אובדן ושכול. מלמדת צ'י גונג לילדים.

המנחים – צוות ניהול של מרכז שילוב : מירי גרוס, אריק מנדלבאום, ד"ר אלון רז, ד"ר רונית שלו, אורי בנימין.

להרשמה לחץ כאן

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים