דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

2 שיטות לשיפור תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית – מדוע זה חשוב כל כך?

תקשורת בין אישית, ישנם מצבים בחיים בהם אנחנו נתקעים ולא ממש יודעים מה להגיד, מה שמוביל למשבר בתקשורת אחד עם השני. משבר בתקשורת עשוי להביא להתמוטטות נפשית אם לא נטפל בו כראוי. כאן נכנס לתמונה טיפול פסיכורתרפי אחת מהשיטות המוכרות מהתחום הוא תרפיה במוזיקה המוכר כטיפול במצבים נפשיים ובעבודות חינוכיות. הטיפולים מאפשרים לשפר את תחומי החיים במספר פרמטרים." המאפשר לשפר את תחומי החיים במספר פרמטרים: 1. קונפליקטים במערכת הזוגית: כאשר ישנם קשיים במערכת הזוגית ההתמודדות איתם היא מאבק ארוך המוביל בסופו של דבר למבוי סתום. 2. קושי בהעברה של מסרים: ישנם מקרים בהם אנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים לומר, אך הכלים שעומדים לרשותנו אינם מספיקים ולכן אנו מגלים קושי להגיע למטרה. טיפול פסיכורתרפי הוא הפתרון לקשיים שאנו חווים ובסופו של דבר מדובר בקשיים שניתן להתמודד איתם.

מהי פסיכותרפיה?

פסיכותרפיה היא טיפול באמצעות שיחה. פירוש המילה "פסיכו" ביוונית היא נפש, ופירוש המילה "תרפיה היא טיפול. כלומר, טיפול בקשיים שונים הנוצרים במהלך החיים המשפיעים על התקשורת הבין אישית.
למידע נוסף : הקלק כאן

אילו שיטות טיפול פסיכותרפי קיימות:

• טיפול פסיכו דינמי: טיפול זה עוסק בקונפליקטים של נפש האדם, כאשר מטרת הטיפול היא להגיע לתובנות חדשות ודרכי התמודדות עם הקונפליקטים. עיקר הטיפול היא חיזוק היכולות אשר יביאו לשיפור. טיפול פסיכו דינמי מתבונן בפוטנציאל הנמצא בכל אחד ביחס ליכולת הבינאישית. כמו כן, טיפול זה יתמקד ביצירת בטחון עצמי גבוה יותר, מה שעשוי להביא לשיפור התקשורת הבינאישית.
• טיפול קוגניטיבי התנהגותי: טיפול מסוג זה נחשב לקצר יחסית כי מדובר בטיפול מכוון מטרה. מה הכוונה? אם יש לנו בעיה בתקשורת הבינאישית, אנו נתמקד בטיפול במה שקורה כאן ועכשיו ולא נלך אחורה לבחון את העבר אלא רק נבחן את ההווה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי כולל שני מרכיבים:

• מרכיב קוגניטיבי: מרכיב זה כולל את התפיסה החשיבתית של המטופל כלומר, האם קיימים אצלו דפוסי חשיבה נוקשים שיש לשנותם. טיפול מסוג זה מציע דרכי חשיבה המתאימים למציאות החיים של המטופל.
• המרכיב ההתנהגותי: מרכיב זה כולל עבודה על הרגלי ההתנהגות באמצעות שיטה של מתן חיזוקים חיוביים או שליליים המאפשרים למטופל לבחון את התנהגות שלו ולשנותה בהתאם לממצאים המתקבלים.