דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
לימודי בודהיזם, פסיכולוגיה בודהיסטית

הגינה כמרחב טיפולי מבוסס מיינדפולנס

קורס און-ליין

רקע להגינה כמרחב טיפולי מבוסס מיינדפולנס

השהיה בטבע בכלל, תוך מעשה הגינון בפרט, מחברת באופן בלתי אמצעי ובזרימה טבעית כל אחד מאיתנו למעגל החיים הרחב. כמי שזכה להיות ממקימי הגינון הטיפולי בישראל הקלטתי עבורכם בזעיר אנפין מספר שיעורים בתחומי -  גינון, בודהיזם/מיינדפולנס ומדיטציות שונות, ומספר שיעורים המחברים את המעשה בגינה כך שתהיה בו תועלת טיפולית לאוכלוסיות שונות. הגינון ככלי טיפולי מפותח מאוד בארץ ובעולם ומהווה כיום מרחב טיפולי משמעותי ביותר לאוכלוסיות שונות.

כל הקורס כולו מוקלט ופתוח עבור הנרשמים למשך שנה, כאשר מדי חודש יתווספו סרטונים שונים העוסקים באותה תקופה ומה ניתן לעשות בה בגינה בקונטקס הגנני והטיפולי כך שבתום שנה יושלם מעגל הטיפול בגינה במעגל שנה מלאה. אני (אריק) זמין ללומדים גם להתייעצויות אישיות ככל שתזדקקו לכך.

ההצצה אל מעשה הגינון והגינון הטיפולי מטרתה לעודד אתכם לנסות ולפתח את התחום במרחב העיסוק שלכם תוך ניסוי וטעייה ניסוי ותהייה מתוך אמונה עמוקה שהטבע כפשוטו מרפא וככל שנשכיל להיעזר בו נעמיק את יכולת ההשפעה שלנו לטובה גם על אחרים ועל עצמנו.

מרצה

אריק מנדלבאום

גנן צמחים, ממקימי תחום הגינון הטיפולי בישראל. הקים וניהל מוסדות שיקום טיפול וחינוך. מחברם של ספרים שונים בתחומי שירה חינוך והגות. בשנים האחרונות הקים וניהל את אחד מבתי הספר הייחודיים ביותר בישראל. מרצה בארץ ובעולם על חינוך כתהליך עמוק ופנימי של למידה והתפתחות.

אוכלוסיית יעד

אנשי מקצועות הטיפול, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך דגש בחינוך המיוחד, עובדי סיעוד, מרפאים בעיסוק. לתכנית יכולים להתקבל גם מי שאינם מגיעים בהכשרתם ממקצועות הטיפול אולם בעולם העשייה שלהם קיים ממשק בו הם מלווים ילדים/מבוגרים עם צרכים מיוחדים/גיל שלישי וכדומה לפחות שנתיים.

מטרות הקורס

  1. לקבל רקע בסיסי בגינון
  2. לקבל רקע בסיסי במיינפולנס ובודהיזם
  3. לקבל ידע בסיסי בחיבור הגינון כמעשה טיפולי
  4. לקבל את האומץ להתחיל לנסות להשתמש במרחב הצומח ככלי טיפולי

תעודה

בקורס זה אין תעודה, קורס זה בתקווה יהיה מקום לתהודה של כל אחד בתהליך ההתפתחות שלו עצמו כאדם וכמטפל. בסיום הלימודים כל לומד יכתוב לעצמו את התהודה כחלק מתהליך ההתפתחות האישי שלו.

תאריך פתיחה

20-03-2021

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • טופס יצירת קשר