דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
לימודי פסיכותרפיה

מגע קשוב בשיטת מריון רוזן – סדנת מבוא

רקע למגע קשוב בשיטת מריון רוזן - סדנת מבוא

שיטת מריון רוזן הינה שיטת טיפול עדינה ועוצמתית המשלבת מגע ושיחה. הטיפול מאפשר מודעות לרבדים רגשיים ונפשיים דרך הגוף, באמצעות מגע קשוב ותומך.
מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שלמדה ועבדה עם תלמידיו של קרל יונג פיתחה את המגע הייחודי מתוך חיפוש קשר בין טיפול נפשי לעבודה עם הגוף והנשימה. היא הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע".
אין צורך בניסיון קודם.
סדנת המבוא תהיה פתוחה גם לתלמידים ממשיכים בהכשרה בשיטת רוזן.
המשתתפים בסדנת מבוא יכולים להמשיך ללמוד בסדנאות עומק לקראת הכשרה והסמכה כמטפלים בשיטת רוזן.
פרטים על תוכנית ההכשרה כאן

מרצה

רוני מוסנזון נלקן

מטפלת ומורה בכירה בשיטת רוזן. למדה עם מריון רוזן בשנים האחרונות לחייה. מטפלת באנליזה ביואנרגטית. מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית בירושלים ובתל אביב. מלמדת את השיטה בארץ ובאירופה (צרפת, פינלנד, דנמרק). מגיעה מרקע של אמנות, תיאטרון, מדיטציה ולימוד אישי מתמשך. מנהלת את ההכשרה בשיטת רוזן בישראל בשילוב עם צוות הוראה ממכון רוזן הבינלאומי.

אוכלוסיית יעד

ההכשרה מיועדת למטפלי גוף ונפש המעוניינים לשלב מגע קשוב ולחבר בין עבודת גוף ועבודה רגשית. למטפלים בפסיכותרפיה גופנית, מטפלים בתנועה, למטפלים מתחומי עבודת הגוף, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מטפלים במגע המעוניינים להעמיק את הקשר עם הרגש דרך הגוף, למטפלים בגישת האקומי, התמקדות/פוקוסינג, מיינדפולנס ודרכי טיפול המקשרות בין גוף, נפש ורוח.
מתאים במיוחד ללומדים Relational Somatic Healing עם גב' שירלי דביר.

מטרות הקורס

 • הכרות עם שיטת רוזן, האפשרויות הייחודיות של המגע כדרך טיפול והתפתחות אישית.
 • הכרות עם דרך הלימוד החוויתית באמצעות תרגילים, הדגמות, שיתוף ורקע תיאורטי.
 • מבוא להמשך לימוד השיטה בסדנאות עומק, להעשרה אישית ומקצועית ולקראת הסמכה כמטפלים.

נושאי לימוד עיקריים

 • מבוא לדרך הייחודית שפיתחה מריון רוזן: גישה אל הלא-מודע דרך מגע.
 • הכרות עם העקרונות הבסיסיים של המגע בשיטת רוזן וההשפעה שלו על הגוף והרגש.
 • התנסות בנתינה וקבלה של מגע נוכח, תומך, לא שיפוטי, מכבד ובטוח.
 • הגוף כמטפורה לנפש: הכרות חוויתית עם הקשר בין המתח השרירי הכרוני והעמדה הנפשית והרגשית.

שיטת לימוד

טיפול במגע בשיטת רוזן מאפשר גישה אל רבדים רגשיים ונפשיים דרך הרפייה של מתחים גופניים.

מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שלמדה ועבדה עם תלמידיו של קרל יונג פיתחה את המגע הייחודי מתוך חיפוש קשר בין טיפול נפשי לעבודה עם הגוף והנשימה. היא הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע" (ספרה "שיטת רוזן לטיפול במגע" תורגם לעברית ויצא בהוצאת אח)

המטפלים לומדים לשים לב למתח השרירי ולנשימה באמצעות מגע קשוב ונוכח, שאינו שיפוטי ומתערב. המגע מייצר מרחב בטוח לתהליך בו יכול לעלות למודעות תוכן נפשי ורגשי, לא מילולי, שהגוף עוצר בתוכו. הטיפול משלב מגע ושיחה מעוגנת בגוף.

הטיפול העדין והעוצמתי מאפשר לפגוש דפוסי החזקה גופניים ונפשיים ולחוות מעבר להם חיוניות, התרחבות ותנועה חדשה בגוף, ביחסים, בחיים. הטיפול עוזר להפחית כאבים ומצוקות הנובעים מסטרס, מתח כרוני והשלכותיו כגון עייפות, תחושות דיכאון וחרדה ועוד. הוא מאפשר לגלות ולפתח את הביטוי האישי והיצירתי, דרך התפתחות אישית ומודעות, מימוש עצמי והעמקת הקשר גוף-נפש-רוח.

המגע בשיטת רוזן פשוט ואנושי, ודווקא משום כך הלימוד הוא תהליך מעמיק של התפתחות אישית. ככל שאנחנו נפתחים יותר להכיר, להרגיש ולקבל את עצמנו, כך אנו מאפשרים למטופלים מודעות ושינוי בעצמם. המגע מתפתח ככלי משוכלל, מעודן ואפקטיבי ולכן מתאים במיוחד למתעניינים בשילוב מגע ופסיכותרפיה relational somatic healing עם שירלי דביר.

"במשך זמן רב סברתי שמטרתה של שיטת הטיפול במגע של רוזן הינה שינוי אישי ואינדיבידואלי, ובמשך שנים רבות הסתפקתי בכך. עם זאת, המטרה התרחבה מעבר לתהליך הריפוי הפנימי האינדיבידואלי: נוכחתי שעבודה זו יכולה לשנות מערכות יחסים במשפחה, חיי עבודה ויצירה, ואת העולם.
העבודה בשיטת רוזן מתחילה ביחיד ובצמיחה האישית שלה או שלו, אך אינה עוצרת שם. הצמיחה של היחיד מובילה לפעולה, ופעולות אלו יוצרות תופעה של אדוות בעולם. מה שנפלא הוא, שהדבר אינו נפסק לעולם, איננו יודעים לאן זה יוביל - האפשרויות הן אינסופיות." [מריון רוזן]

מבנה

תאריכים 7-8 באוקטובר  2021: יום חמישי בין השעות 14:00-21:00, יום שישי בין השעות 9:00-14:00.
סה"כ 16 שעות לימוד אקדמיות

תעודה

תעודה על סיום סדנת מבוא בת 16 שעות לימוד אקדמיות מטעם מרכז שילוב ומטעם מכון רוזן הבינלאומי

תאריך פתיחה

07-10-2021

הערות

הקורס יתקיים בקיבוץ אלונים ליד טבעון

לפרטים והרשמה או כל שאלה

 • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

  merkazshiluv1@gmail.com

  כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

 • שלחו לי חדשות ועדכונים