דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
לימודי פסיכותרפיה

מגע קשוב בשיטת מריון רוזן – סדנת מבוא

רקע למגע קשוב בשיטת מריון רוזן - סדנת מבוא

שיטת מריון רוזן הינה שיטת טיפול עדינה ועוצמתית המשלבת מגע ושיחה. הטיפול מאפשר מודעות לרבדים רגשיים ונפשיים דרך הגוף, באמצעות מגע קשוב ותומך.

מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שלמדה ועבדה עם תלמידיו של קרל יונג פיתחה את המגע הייחודי מתוך חיפוש קשר בין טיפול נפשי לעבודה עם הגוף והנשימה. היא הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע".

המשתתפים בסדנת מבוא יכולים להמשיך ללמוד בסדנאות עומק לקראת הכשרה והסמכה כמטפלים בשיטת רוזן. אין צורך בנסיון קודם.

פרטים על תוכנית ההכשרה כאן

 

 

מרצים

כרמית בלום

כרמית בלום, מורה בהכשרה. מטפלת בשיטת רוזן ובפסיכותרפיה גופנית בגישה התייחסותית, בקליניקה פרטית בפרדס חנה.  . התחילה דרכה בתחום התנועה, מורה לפילטיס מזה 16 שנה, שם החלה בחיפוש אחר הקשר בין תנועה ומגע. עברה את מסלול ההכשרה בשיטת רוזן בארץ מתלמידה, עד מטפלת וממובילות השיטה בארץ. בוגרת מכללת כרכור במסלול 4 שנים בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית בגישה התייחסותית. מלמדת שנה ג' פסיכותרפיה גופנית במכללה.

רוני מוסנזון נלקן

מטפלת ומורה בכירה בשיטת רוזן. למדה עם מריון רוזן בשנים האחרונות לחייה. מטפלת באנליזה ביואנרגטית. מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית בירושלים ובתל אביב. מלמדת את השיטה בארץ ובאירופה (צרפת, פינלנד, דנמרק, אוסטריה). מגיעה מרקע של אמנות, תיאטרון, מדיטציה ולימוד אישי מתמשך. מנהלת את ההכשרה בשיטת רוזן בישראל במסגרת מכון רוזן הבינלאומי.

אוכלוסיית יעד

ההכשרה מיועדת למטפלי גוף ונפש המעוניינים לשלב מגע קשוב ולחבר בין עבודת גוף ועבודה רגשית. למטפלים בפסיכותרפיה גופנית, מטפלים בתנועה, למטפלים מתחומי עבודת הגוף, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מטפלים במגע המעוניינים להעמיק את הקשר עם הרגש דרך הגוף, למטפלים בגישת האקומי, התמקדות/פוקוסינג, מיינדפולנס ודרכי טיפול המקשרות בין גוף, נפש ורוח.
למעוניינים בהכשרה כמטפלים וגם להתפתחות אישית ומקצועית. אין צורך בניסיון קודם.

מטרות הקורס

 • הכרות עם שיטת רוזן, האפשרויות הייחודיות של המגע כדרך טיפול והתפתחות אישית.
 • הכרות עם דרך הלימוד החוויתית באמצעות תרגילים, הדגמות, שיתוף ורקע תיאורטי.
 • מבוא להמשך לימוד השיטה בסדנאות עומק, להעשרה אישית ומקצועית ולקראת הסמכה כמטפלים.

נושאי לימוד עיקריים

 • מבוא לדרך הייחודית שפיתחה מריון רוזן: גישה אל הלא-מודע דרך מגע.
 • הכרות עם העקרונות הבסיסיים של המגע בשיטת רוזן וההשפעה שלו על הגוף והרגש.
 • התנסות בנתינה וקבלה של מגע נוכח, תומך, לא שיפוטי, מכבד ובטוח.
 • הגוף כמטפורה לנפש: הכרות חוויתית עם הקשר בין המתח השרירי הכרוני והעמדה הנפשית והרגשית.

שיטת לימוד

טיפול במגע בשיטת רוזן מאפשר גישה אל רבדים רגשיים ונפשיים דרך הרפייה של מתחים גופניים.

מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שלמדה ועבדה עם תלמידיו של קרל יונג פיתחה את המגע הייחודי מתוך חיפוש קשר בין טיפול נפשי לעבודה עם הגוף והנשימה. היא הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע" (ספרה "שיטת רוזן לטיפול במגע" תורגם לעברית ויצא בהוצאת אח)

המטפלים לומדים לשים לב למתח השרירי ולנשימה באמצעות מגע קשוב ונוכח, שאינו שיפוטי ומתערב. המגע מייצר מרחב בטוח לתהליך בו יכול לעלות למודעות תוכן נפשי ורגשי, לא מילולי, שהגוף עוצר בתוכו. הטיפול משלב מגע ושיחה מעוגנת בגוף.

הטיפול העדין והעוצמתי מאפשר לפגוש דפוסי החזקה גופניים ונפשיים ולחוות מעבר להם חיוניות, התרחבות ותנועה חדשה בגוף, ביחסים, בחיים. הטיפול עוזר להפחית כאבים ומצוקות הנובעים מסטרס, מתח כרוני והשלכותיו כגון עייפות, תחושות דיכאון וחרדה ועוד. הוא מאפשר לגלות ולפתח את הביטוי האישי והיצירתי, דרך התפתחות אישית ומודעות, מימוש עצמי והעמקת הקשר גוף-נפש-רוח.

המגע בשיטת רוזן פשוט ואנושי, ודווקא משום כך הלימוד הוא תהליך מעמיק של התפתחות אישית. ככל שאנחנו נפתחים יותר להכיר, להרגיש ולקבל את עצמנו, כך אנו מאפשרים למטופלים מודעות ושינוי בעצמם. המגע מתפתח ככלי משוכלל, מעודן ואפקטיבי

"במשך זמן רב סברתי שמטרתה של שיטת הטיפול במגע של רוזן הינה שינוי אישי ואינדיבידואלי, ובמשך שנים רבות הסתפקתי בכך. עם זאת, המטרה התרחבה מעבר לתהליך הריפוי הפנימי האינדיבידואלי: נוכחתי שעבודה זו יכולה לשנות מערכות יחסים במשפחה, חיי עבודה ויצירה, ואת העולם.
העבודה בשיטת רוזן מתחילה ביחיד ובצמיחה האישית שלה או שלו, אך אינה עוצרת שם. הצמיחה של היחיד מובילה לפעולה, ופעולות אלו יוצרות תופעה של אדוות בעולם. מה שנפלא הוא, שהדבר אינו נפסק לעולם, איננו יודעים לאן זה יוביל - האפשרויות הן אינסופיות." [מריון רוזן]

מבנה

חמישי 30/5/24 בין השעות 14:00-20:00
שישי 31/5/24 בין השעות 09:00-14:00
סה״כ 16 שעות אקדמאיות

תעודה

תעודה על סיום סדנת מבוא בת 16 שעות לימוד אקדמיות מטעם מרכז שילוב ומטעם מכון רוזן הבינלאומי

תאריך פתיחה

30-05-2024

הערות

סדנת המבוא תתקיים בקיבוץ אלונים ליד טבעון
את הסדנה תנחה: כרמית בלום.

לוחות זמנים

נושא: סדנת מבוא למגע קשוב בשיטת רוזן
מנחה:
כרמית בלום
מתי: 30-31 במאי 2024
למי מיועדת הסדנה: למתעניינים חדשים בנושא עבודת מגע בשיטת מריון רוזן

 

לפרטים והרשמה או כל שאלה

 • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

  merkazshiluv1@gmail.com

  כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

 • טופס יצירת קשר