דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

מיינדפולנס בצילום "לראות את הדברים"

"היכולת של הצילום להפשיט פני שטח מתוך המרחב-זמן ולהשליכם בחזרה על המרחב-זמן, הוא מה שמכונה דימיון". ויליאם פלוסר

רקע למיינדפולנס בצילום "לראות את הדברים"

מהו צילום ברוח מיינדפולנס ?
חוש הראיה הוא החוש המרכזי באמצעותו אנו תופסים את העולם ומגדירים אותו. הוא כל כך בסיסי, שהוא רוב הזמן כמעט מובן מאליו. באמצעות הראיה אנו אוספים בצורה אוטומטית ידע והבנות על העולם ועל עצמינו. לפעמים, כמה שאנחנו יודעים יותר, אנו רואים פחות. לפעמים התבניות של הראיה והפרשנות שאנו מייחסים לדברים שאנו רואים, גורמות לנו לפספס, לראות חלקית, כללית, ובמקרים קיצוניים אף לא לראות כלל.

בצילום ברוח המיינדפולנס אנו משתמשים במצלמה בכדי להביע את התפיסה החזותית שלנו כפי שאנו חווים אותה. הדימוי המתקבל הוא המשכו של המבט שלנו. הצילום מסנכרן בין העין של המצלם לתודעתו. התבוננות בתצלום יכולה לחבר אותנו באופן עמוק ואינטימי לאופן בו אנו רואים את העולם ולאופן בו אנו חווה את עצמינו בתוכו.

במה שונה סדנת צילום מודע מסדנאות צילום אחרות?

• בצילום מודע מרכז העניין הוא בתהליך, בחוויית הצילום, לא בהכרח בתוצאה. התמונה שנוצרת בסופו של דבר גם היא משרתת את התהליך. מטרתה להביע את חוויית היוצר בהתבוננותו על העולם.
• תרגילי הצילום מציעים איכות מנוגדת לצילום מבויים או תלוי חזון מוקדם, שליטה ותיכנון. הם נובעים מתוך איכות של צילום משוטט, ישיר, אינטואיטיבי, גולמי, בחיפוש חופשי, עירני, ללא מאמץ, מתוך כוונה להאט את הקצב ומתוך האפשרות לצלם מעבר לפיקסציות של נכון ולא נכון צילומי (מה נהוג לצלם, מה ראוי לצלם ואיך צריך לצלם.
• צילום מודע שואף להציע חוויה משחררת, שיכולה להביא הנאה, כיף, שעשוע, משחקיות, ספונטאניות, שקוראת למבט רענן ואותנטי. זה צילום שיכול להרשות לעצמו לבחור להיות חופשי ממניפולציות

מרצה

עדי מנחמי B.Ed

עדי מנחמי ,B.Ed בוגרת המחלקה לצילום ב"קמרה אובסקורה". בוגרת לימודי פוטו תרפיה באמצעות צילום ותצלומים במוסררה. B.Ed בחינוך דמוקרטי מסימינר הקיבוצים. במשך כעשר שנים עבדה כמנהלת מרכזי צילום וחונכת בתיכון בבית הספר הדמוקרטי בחדרה וב"קהילה" בתל אביב. עוסקת בפוטותרפיה באופן פרטני ועם קבוצות, עם אוכלוסיות מגוונות ביותר: קבוצות הורים, נשים, נוער בסיכון. מלמדת צילום מודע במרכז למיינדפולנס בתל אביב.

אוכלוסיית יעד

לכל מי שחיבור בין מיינדפולנס וצילום מעניין אותו, לאנשי טיפול הרוצים לשלב כלי זה בתוך עבודתם הטיפולית ולמטפלי מיינדפולנס למינהם

מטרות הקורס

לחדד חווית ההתבוננות בעולם: מטרת הסדנה אינה להיות צלם מיומן יותר אלא מתבונן מיומן יותר בצילום מודע, ננסה ללמוד להתבונן בדברים תוך כדי מודעות למיסוכים ולשכבות שדרכם אנו רואים ומפרשים את המציאות. על ידי תשומת הלב לחוש הראיה ולדפוסי הראיה ובאמצעות הכלי
המופלא של המצלמה, נצא למסע פנימי וחיצוני בעקבותיו של המבט.

מבנה

חמישה מפגשים אחת לשבוע בימי ב' בין השעות 16:00-19:30
בתאריכים:
סה"כ 24 שעות לימוד אקדמיות

תעודה

אישור לימודים יינתן על ידי הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, היחידה ללימודי המשך באוניברסיטת חיפה ומרכז שילוב.

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים