דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

הדרך ליוון רצופה כוונות טובות – מסע ברוח התפיסה הבודהיסטית

השתלמות מקצועית, 15-22 במאי, 2024

רקע להדרך ליוון רצופה בכוונות טובות - מסע ברוח התפיסה הבודהיסטית

בצפון מערב יוון, חבוי לו אזור קסום, מחוז אפירוס, אליו נצא במסע ייחודי זה.

מסענו יצא לאזור ההררי, הפראי והירוק של יוון,  מגשרי האבן השלווים של זגוריה, דרך נהרות צלולים, יערות סבוכים ועד לנופי הפרא של ההרים הגבוהים והמפלים השוצפים של צומרקה. הטבע העוצמתי והשקט, יהווה לנו קרקע פורייה ללימוד והתבוננות פנימה.

מסע זה ייתן מקום להתבונן מרחוק אך קרוב, אל עצמנו ואל כל המתהווה בתוכנו מתוך התקופה המורכבת האחרונה.

בארבעת הימים הראשונים נטייל באזור זגוריה, שפירוש שמו "המקום שמעבר להרים". האזור ברובו הוא פארק לאומי מוגן ומשתרע לאורכו של הגבול עם אלבניה. נוכחים בו נופי קניונים מחורצים ועמוקים, נהרות, הרים ועמקים ירוקי עד, מנזרים קסומים ופריחות יפייפות של תקופת האביב.

בשלושת הימים הנוספים נטייל באזור צומרקה. אזור בעל מרחבי הרים השייכים לרכס הרי הפינדוס, יערות אלונים הנפרסים עד האופק, כפרים ציוריים מבודדים, מפלים עם בריכות מים צוננים ופסגות הרים מושלגות.

ימי הטיול ישלבו את מיטב אתרי האזור ושכיות החמד המופלאות עם האוכל היווני הטעים והטרי יחד עם לימוד ברוח הבודהיסטית.

דווקא בימים סוערים אלה, בחרנו כי המסע, הפעם יוקדש לדרך הנאצלת כפולת השמונה. זהו מסע המשלב אימון בתורת הנפש הבודהיסטית.

אנו נפסע בשבילי הדרכים, על שביל פיסי קיים, בין אם אנו הולכים עליו ובין אם לאו, הדרך של הבודהה קיימת רק בקשר שלנו עמה. אנו יוצרים את הדרך בפעילויות של תודעתנו, לבנו וגופנו.

כולנו נושאים את האתגרים הפנימיים שלנו , אולם יש בתוכנו את מה שנדרש כדי לשחרר את עצמנו מכל אלו. מכיוון שגם השביל וגם האתגרים נמצאים בתוכנו, הדרך של הבודהה דורשת מאיתנו לקחת אחריות על מחשבותינו, גישתינו ומעשינו. היא בנויה על העקרון שניתן להחליף ולאמץ דרכי התנהגות המקלות עלינו ותומכות בנו ככל שאנו מתקדמים, זוהי הדרך הנאצלת כפולת השמונה.

במהלך המסע נתבונן בהיבטים אלו ובקשר שלהן לחיי היום יום ,נתרגל את האפשרות שלנו להיות משוחררים מסבל. כל יום יוקדש לתרגול אחד הנתיבים. ניקח לעצמינו פסק זמן להליכה, התבוננות, נשימה והרחבת הלב.

מובילת המסע, גליה טיאנו רונן, פסיכולוגית קלינית ומדריכה, מובילה בתחום חמלה עצמית מודעת, מורה  ומדריכה בתכנית הפסיכותרפיה במרכז שילוב , מנטורית למורים למיינדפולנס, אוהבת אנשים ומגוון החיבורים עם טבע, אומנויות, גוף מוסיקה ורוח.

לפני היציאה למסע ייערכו 2 מפגשי קבוצה בזום.

מרצה

גליה טיאנו רונן

גליה טיאנו-רונן M.A. פסיכולוגית קלינית . FOT. אוהבת את מגוון החיבורים עם טבע, אמנויות, גוף, מוסיקה ורוח. כמורה מוסמכת לחמלה עצמית מודעת, מנהלת היחידה לטיפול מבוסס חמלה עצמית ב-  CMSC , היא מטפלת, מדריכה ומלווה אנשים בחלק ממסע חייהם.

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • טופס יצירת קשר