דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

גוף ומיניות בחדר הטיפולים

קורס און-ליין

רקע לגוף ומיניות בחדר הטיפולים

מיניות על היבטיה הרחבים היא נושא שמאתגר מטפלים ומטופלים רבים בחדר הטיפול ולא פעם נוצרים סביבה קשרים של היסוס שתיקה ומבוכה. זאת, על אף החשיבות הרבה של היבט זה בחיי האדם, והקשר הגופני-נפשי העמוק שטמון בהקשרים שונים של החוויה הגופנית במרחב שבין דחפים ואיסורים.

נסו להיזכר בפעם האחרונה שנושא מיני עלה בטיפול - עד כמה הרגשתם שאפשרי לעשות מקום ? עד כמה הרגשתם שיש לכם את הכלים לגעת ולהעמיק בנושא ? עד כמה הרגשתם שהמטופלים והמטופלות, חשים בנוח להביא תכנים וחוויות מיניות לחדר הטיפול ואיזו משמעות הייתה ליחסי המגדר ביניכם על אפשרות זו ?

אם גם אתם מחפשים את דרככם סביב שאלות אלה ואחרות, ננסה במסגרת המפגשים להבין כיצד ניתן להתיר אמירות סגורות בקשר למין - ולהפכן לשיח על מיניות המטופל כחלק מן העצמי שלו ומן הקשר עם האחר, תוך התבוננות עצמית והתבוננות בקשר הטיפולי מצד המטפל.

סוגיות אלו מתעצמות ותופסות מקום משמעותי ורגיש עוד יותר בפסיכותרפיה גופנית, בה הערות לחוויה הגופנית ואף מגע הם כלים מרכזיים בתהליך הטיפולי. מיניות האדם היא חוויה שלמה ומורכבת וקשורה לגוף, לנפש ולמערכת היחסים ועל כן עיסוק במיניות בטיפול מצריך ידע מקצועי, ממוקד, ומעמיק שננסה להרחיב לגביו בקורס זה.

מרצה

נאוה גולדברג

פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה M.A, מטפלת זוגית. עד לאחרונה, מרכזת את תחום הטיפול בנפגעי.ות טראומה מינית במרכז רפואי "העמק". מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים בטיפול פרטני וזוגי בקליניקה פרטית בטבעון. משלבת מיינדפולנס וגישה התייחסותית. מדריכה, מלמדת ומרצה במסגרות שונות. מנחה סדנאות לאנשי מקצוע.

אוכלוסיית יעד

התוכנית מיועדת לעוסקים במקצועות טיפוליים: עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, ייעוץ, קרימינולוגיה, רפואה (בהתמחות פסיכיאטריה או רפואת המשפחה), טיפול בהבעה ויצירה, טיפול גוף נפש וטיפול באמצעות אומנויות.
כל המועמדים יעברו ריאיון קבלה פרטני.

מטרות הקורס

לנוע לעבר טיפול שכולל את המיניות- הרחבת הידע וההבנה אשר תאפשר התקרבות להיבטים אשר מרכיבים את המיניות. זאת במטרה שהמשתתפים יוכלו לאפשר לעצמם ולמטופליהם בהמשך להעלות תכנים מיניים – רגשיים, להגביר את תחושת הביטחון שלנו כמטפלים כדי להעז לחקור ולטפל גם במיניות. זאת תוך שמירה על גבולות מיטיבים ואווירת בטחון.

נושאי לימוד עיקריים

*מדוע להתייחס למיניות בטיפול? המרחב המיני כמרחב פסיכוסומטי והתייחסותי
*הכרת העולם המיני של המטופל, האינטייק המיני
*העמדה הטיפולית הבסיסית ביחס למיניות, מושג החרדה ומודל plissit
*מיניות במעגל החיים
*כיצד המיניות בינקות ובילדות הצעירה משפיעות על הסיטואציה הטיפולית?
*מהו תפקיד ההורה והמטפל בהתפתחות המינית?
*העברה והעברה נגדית בטיפול במיניות (העברה ארוטית ואנטי ארוטית)

דרישות

השתתפות פעילה בלפחות 80% מסך המפגשים.
קריאת חומרי הלימוד, תרגול מדיטציה והשתתפות נוכחת במפגשים.

שיטת לימוד

בכל מפגש יתקיים חלק תיאורטי וחלק הדרכתי מעשי. החלק התיאורטי יתבסס על הרצאה שתועבר בליווי חומרי קריאה שיינתנו באופן מקדים. ההדרכה והתרגול ישולבו בחלק השני של המפגש דרך מקרים מהשדה הקליני שיוצגו על ידי חברי הקבוצה.

מבנה

שישה מפגשים שבועיים באון-ליין, שלוש שעות כל מפגש.
המפגשים יתקיימו בימי ראשון בין השעות 17:30-20:30

תעודה

תלמיד אשר ישתתף באופן סדיר בלימודים וימלא אחר כל דרישות התכנית, תוענק לו תעודה מטעם מרכז שילוב והיחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, אוניברסיטת חיפה.

תאריך פתיחה

30-05-2021

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים