דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
ACT, לימודי ACT

ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות – קמפוס עיינות

רקע ל ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות - קמפוס עיינות

תרפיית קבלת ומחויבות הינה גישה מרכזית ב"גל השלישי" של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית. גל זה עוסק בהתבוננות-על (מטה קוגניציה) במחשבות ורגשות, ופיתוח עמדה של קבלה וחמלה כלפי מה שיש. מקורות ההשראה של הגל השלישי נעוצים במסורות המזרחיות, ובעיקר הזן בודהיזם.
הפילוסופיה והפרקטיקה הבודהיסטית הן הבסיס לראיה המקובלת בACT לפיה סבל הינו חלק מן החוויה האנושית, ואיננו מחלה או תקלה שיש למגר באמצעות טיפול. מתוך קבלה עמוקה של אמת הסבל מן התפיסה הבודהיסטית מתווה הACT את חשיבות הפעולה המחויבת לערכים ומטרות, ואשר איננה מותנית בסיום הסבל.
תיאורית הקבלה והמחויבות מבוססת על הרעיון שנוקשות פסיכולוגית היא גורם מרכזי ומשמר לצורות רבות של סבל פסיכולוגי ובכללן דיכאון, חרדה, הפרעות דחף (OCD) התמכרויות ועוד. גמישות פסיכולוגית, כזו המתפתחת בעזרת מיומנויות קשב (מיינדפולנס) מאפשרת לאנשים לחיות חיים מלאי משמעות והשראה.
גמישות פסיכולוגית מושגת על ידי שישה תהליכי מפתח: הפרדה קוגנטיבית, קבלה, קשיבות להווה (מיינדפולנס), אימוץ פרספקטיבה רחבה, ערכים ופעולה מחויבת.

תכנית זו הינה פרי פיתוח ויישום של מרכז שילוב ובליווי אקדמי של היחידה ללימודי המשך אוניברסיטת חיפה, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות.

מרצה

אוכלוסיית יעד

מטפלים ואנשי מקצוע

מטרות הקורס

  • תרגול והעמקה במיומנויות מיינדפולנס
  • הקניית ידע בנושא CBT בגל השלישי
  • חשיפה והתנסות בכלים הנהוגים בACT

דרישות

השתתפות פעילה בלפחות 80% מסך המפגשים.
קריאת חומרי הלימוד, תרגול מדיטציה והשתתפות נוכחת במפגשים.

שיטת לימוד

הרצאות לצד תרגול אישי, בין- אישי וקבוצתי, המזמינים את הלומד להתבוננות פנימית ולמפגש תהליכי וחוויתי עם התכנים הנלמדים. קריאת טקסטים נבחרים.

מבנה

6 מפגשים, ימי שישי, בין השעות 08:30-13:30
סה"כ 40 שעות לימוד אקדמיות

תעודה

תלמיד אשר ישתתף באופן סדיר בלימודים וימלא אחר כל דרישות התכנית, תוענק לו תעודה מטעם מרכז שילוב והיחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, אוניברסיטת חיפה.

לוחות זמנים

6 מפגשים בימי שישי בין השעות 08:30-13:30.
תאריכים: מועד יפורסם בקרוב

לפרטים והרשמה או כל שאלה

  • 04-9931110 | 050-8529455 | 050-8529239

    merkazshiluv1@gmail.com

    כפר תקווה, ת.ד 17, קריית טבעון

  • שלחו לי חדשות ועדכונים