דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

קורס התמקדות – מידע כללי

כשאנחנו עומדים בפני בחירת מסלול מקצועי, בין אם במסגרת מכללה,אוניברסיטה או לימודים מקצועיים לא אקדמאיים, קורס התמקדות יהיה הצעד הנבון ויחסוך זמן והוצאות מיותרת בעתיד. כאשר אנו עומדים בשערי מכללה, השפע עשוי לבלבל ועל כן כדאי שנבחר היטב. קורס זה יאפשר למבקשים לרכוש מקצוע לעתיד לתאם בין כישוריהם וציפיותיהם מעצמם. קורס התמקדות איננו אבחון או יעוץ מקצועי, אלא דרך שלכם להבין מה באמת חשוב לכם ולתכנן את עתידכם בדרך הבהירה ביותר. יעוץ מקצועי או אקדמאי תוכלו למצוא כמעט בכל מכללה או אוניברסיטה, או באופן פרטי ודרכו לאבחן מה הם הכישורים הבולטים שלכם, בעוד שקורס התמקדות-יעזור לכם לבחור בניהם.

קורס התמקדות -הצעד הראשון לעתיד פורה ומאושר

אם בעבר רכישת תואר בתחום מסוים הצביע על מקצוע בו נעבוד עד הפנסיה, הרי שכיום "החלפת מקצוע" או "קרירה שנייה" הם מושגים שגורים. קורס התמקדות יכול למנוע מהעומד כיום בשערי כל מכללה להגיע למצב בו אחרי 10-15 שנה הוא חש חוסר סיפוק בעבודתו. קורס זה יאפשר ראיה לעתיד ושיכלול כל מרכיבי בחירת המקצוע העתידי על פי קריטריונים של סדר עדיפויות. שכר? מספר שעות עבודה? אורח חיים מבוקש? (עצמאי/שכיר) ,קורס זה יוכל גם לעזור בבניית מערכת הלימודים בתחילת השנה שלכם בכל מכללה או מוסד אקדמאי , כאשר אתם יודעים בדיוק לאן פניכם מועדות ואילו קורסים יסייעו לכם לממש את עצמכם על הצד הטוב ביותר.

לא רק לסטודנטים

גם אם שלב הלימודים מאחוריכם או שאתם בעיצומם של לימודי קורס מדריכי תנועה לגיל הרך, עדיין תוכלו למצוא תועלת בקורס המדובר. אם אתם בשלב של תכנון צעדים עתידים (לחפש מקום עבודה חדש? לבחון את אופציות הקידום בעבודה הנוכחית?) התמקדות זה שלב חשוב בדרך, כך תוכלו להבהיר לעצמכם את סדרי העדיפויות בחיים ולעשות "סדר על שולחן העבודה" לפני הצעד הפורה הבא .רבים חושבים קבלת תעודת בוגר מכללה או אוניברסיטה מארגן באופן אוטומטי את המשך החיים המקצועיים ומגלים מהר מאוד שלא כך הדבר. הקורס יוכל לעזור גם לבוגרי מכללה למקד את חיפושיהם אחר עבודה רלוונטית ולא לבזבז זמן וכוחות יקרים על עשרות ראיונות עבודה, כאשר רק חלק מתפקידים המוצעים מתאימים לציפיותיהם.

להסיר את הערפל

בכל שלב בחיים ניתן לעצור ולשאול את עצמך לאן מועדות פנייך, עד עכשיו דברנו על התחום המקצועי, אבל גם בתחום האישי ניתן להפיק לא מעט מפסק זמן מנטאלי ובדיקת קוביות המשחק העומדות ברשותכם. גם תכנון זמן פנוי על ידי עבודת התמקדות יכול לתרום רבות לצמיחה האישית, כאשר בידיך מספר מוגבל של שעות פנויות וברצונך להקדישם לתחביב או עשייה כלשהיא מחוץ לשעות העבודה, במטרה להעשיר את עצמך – קורס התמקדות הוא בדרך להבטיח שזמנך היקר ינוצל בדרך הטובה ביותר.